BIBLIOTEKA

POCZYTAJMY

W minionym semestrze braliśmy udział w ogólnopolskim Projekcie PoczytajMy pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zaangażowane uczennice i uczniowie klas 7e, 8c i 8e przygotowali zajęcia czytelnicze dla młodszych kolegów. Przedstawili min. fragmenty „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”, „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”, „Bajkę o myszce, która chciała zwiedzić świat” oraz „ Szkołę na Dobrej”. Wykazali się kreatywnością w interpretacji tekstów literackich i organizowaniu zabaw związanych z ich treścią. Wszystkie działania miały na celu zachęcenie dzieci do czytania. Okazało się, że nasze „maluchy” z klas 1-3 dużo czytają i znają wiele książek. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wybranych zajęć.

Tagi: 

MIKOŁAJKOWE DRZEWO KSIĄŻKOWYCH MARZEŃ

Na przełomie listopada i grudnia odbył się szkolny konkurs " Mikołajkowe drzewo książkowych marzeń". Uczestnicy przygotowali projekty okładek oraz krótki opis treści książek, które chcieliby przeczytać lub czytali i chcą polecić innym. Udział wzięło 42 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Najlepsze prace : I miejsce "Wilczuś w strasznym lesie" Gabrysia z 4d, II miejsce "Cztery pory roku" Marysia z 4e, III miejsce "Nikola w krainie czarów" Nikola z 4d. Przyznano również cztery wyróżnienia. Najbardziej zaangażowana klasa 2a (z tej klasy wpłynęło 13 prac ) otrzymała słodką nagrodę specjalną.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do obejrzenia galerii prac konkursowych w bibliotece.

Tagi: 

"Zaczytani na wiosnę".

W maju odbył się konkurs Szkolnego Klubu Czytelnika pod hasłem "Zaczytani na wiosnę". Uczestnicy mieli zaprezentować na fotografii dowolną książkę w wiosennej aranżacji. Pomysłowych prac było wiele. 30 maja jury wybrało zwycięzców: I miejsce praca pt. "Harry Potter i komnata tajemnic", II miejsce "Afryka Kazika", III miejsce "Balladyna". Zapraszam do obejrzenia konkursowej galerii i nagrodzonych prac.

Tagi: 

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.