Dzień Drzewa

10 października 2018 w Naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Święto to zostało zapoczątkowane przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, a prywatnie miłośnika przyrody w 1872 roku. Obecnie Dzień Drzewa to akcja znana na całym świecie, w Polsce obchodzona jest od 2002 roku. Obchody Dnia Drzewa mają na celu edukację dla zrównoważonego rozwoju oraz podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych na Ziemi.

Uczniowie Naszej Szkoły tego dnia na lekcjach dowiedzieli się, że drzewa pełnią nie tylko funkcję przyrodniczą, ale wpływają też pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenia powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur i wytwarzają korzystny mikroklimat. Dodatkowo młodsi uczniowie tego dnia wyklejali koronę drzewa jako symbolu Święta Drzewa. Pracę wykonywali na przygotowanym przez organizatorów dużym wspólnym szablonie/konturze drzewa wykonanym na arkuszu papieru wykorzystując przy tym samodzielnie zrobione kuleczki z bibuły. Natomiast chętni uczniowie klas starszych (4-8) mieli możliwość wzięcia udziału w wewnątrzszkolnym konkursie Wiedzy o Lasach, który odbył się 31.10.2018. Wręczenie dyplomów i drobnych upominków za udział w konkursie odbyło się 22.11.18. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Kategoria: 

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.