Fraktal na stulecie

W dniu 20 marca 2019 r. nasza szkoła z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem włączyła się w projekt „Fraktal na stulecie” w ramach Jubileuszowego Roku Matematyki.
Postanowiliśmy zmierzyć się z piątym etapem konstrukcji Trójkąta Sierpińskiego, w którym wzięło udział 243 uczniów.
Nauczyciele matematyki wcześniej dokładnie oznakowali miejsce układania fraktala, ułatwiając uczniom klas 5, 6, 7 i 8 z wielką precyzją zbudowania dzieła.
Uczniowie są bardzo zadowoleni, że mogli brać udział w takim wydarzeniu. Teraz słowo „fraktal”, nazwa „Trójkąt Sierpińskiego” nie są już im obce.

Dzięki wsparciu inicjatywy przez Pana Tomasza Ratajczaka (rodzic ucznia naszej szkoły) mamy wspaniałą dokumentację fotograficzną wykonaną za pomocą drona.