Projekt ,,Być jak Święty Mikołaj”

Czas trwania: od 1 do 24 grudnia 2018r.
Uczestnicy projektu: uczniowie klas 1-3, rodzice, wychowawcy klas 1-3, uczniowie klas 4-8
Wprowadzenie
Magia świąt sprawiła, że w naszych sercach odżywa postać Świętego Mikołaja, która co roku zachęca Nas do niesienia pomocy osobom chorym oraz dzielenia się z potrzebującymi. W czasie trwania projektu ,,Być jak Święty Mikołaj”, uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję do poznania i kultywowania przeróżnych tradycji bożonarodzeniowych. Przygotują kartki świąteczne, listy i życzenia dla potrzebujących dzieci, udekorują pierniki, nauczą się i zaprezentują polskie kolędy. W działania zostaną zaangażowani rodzice, wychowawcy i uczniowie klas 1-3. Pomogą nam również uczniowie starsi. To dzięki nim powstanie film, prezentacja multimedialna z bieżących działań oraz zostaną przygotowane pierniki na kiermasz. Naszym najważniejszym celem będzie wsparcie finansowe dla chorego Oskara i zbiórka artykułów papierniczych na potrzeby dziecięcego oddziału hematologii w Poznaniu.
Cele ogólne:
-kształtowanie postawy niesienia pomocy potrzebującym
-zintegrowanie społeczności szkoły do realizacji zadań
-rozwijanie różnych form twórczości dziecięcej
-kultywowanie zwyczajów bożonarodzeniowych