Spotkanie z pisarzem

Piątego marca odwiedził naszą szkołę pan Łukasz Wierzbicki, który bada i opisuje losy wielkich polskich podróżników. Młodzi czytelnicy z klas trzecich, poznali postać Kazimierza Nowaka, bohatera „Afryki Kazika” oraz Pawła Strzeleckiego, z książki „Co hrabia porabia?”. Pan Łukasz w bardzo wesoły i dynamiczny sposób opowiadał o swojej twórczości i inspirujących go ludziach. Spotkanie z lwem i taniec Hula w wykonaniu dzieci, długo będziemy pamiętać. Uczniowie klas piątych, przenieśli się natomiast w świat słowiańskich mitów, oczarowani kosmologicznymi korzeniami pradawnych wierzeń z książki pt.”Drzewo”. Pan Łukasz pozostawił nas z pięknym przesłaniem, że nigdy nie należy rezygnować z marzeń, nawet gdyby na ich spełnienie przyszło czekać wiele lat.

Tagi:
Kategoria: