ZNANE OBRAZY-fotografia

Klasy VII w roku szkolnym brały udział w projekcie edukacyjnym pt. "Znane obrazy-fotografia". Na lekcji plastyki uczniowie poznawali tajniki wykonywania zdjęć, historie ich powstawania. Zadaniem dzieci było zrobienie fotografii inspirując się znanymi obrazami.
Cele projektu:
-Rozbudzenie motywacji zajmowania się sztuką - fotografia
- Rozwijanie wśród dzieci zainteresowań plastycznych i umiejętności praktycznych
- Kształtowanie wyobraźni dziecka i jego aktywności twórczej
-Wykształcenie umiejętności spojrzenia i oceny artystycznego dorobku własnej ojczyzny na tle dokonań europejskich, bez znamion poczucia niższości.
- Uwrażliwianie na piękno oraz kształtowanie nawyków estetycznych
-Kształtowanie postaw twórczych – uniwersalizacja etosu twórczości z jej
nieodłącznymi atrybutami: kreatywnością, staraniem o doskonałość efektów,innowacyjnością, śmiałością w podejmowaniu zadań trudnych, autokrytycyzmem.
-Poznanie i utrwalenie w pamięci podstawowego kanonu wielkich twórców i ich najważniejszych dzieł