Podsumowanie innowacji: Myślografia w edukacji

Myślenie wizualne (visual thinking) zyskuje coraz większą popularność w edukacji. Wiadomo, że lepiej zapada nam w pamięć obraz, niż słowo pisane. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w nauce szybkiego i efektywnego uczenia prowadziłyśmy tą innowację edukacyjną, która w czerwcu zakończyła się dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej( z elementami motywowania ) oraz dla klas IV (z elementami j. angielskiego). Wiemy, że jeżeli chodzi o szybką reakcję, obraz zawsze wygrywa ze słowem i ułatwia nam edukację. Metoda ta ma dwie podstawowe zalety obudza kreatywność oraz ułatwia zapamiętywanie. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawy związane z myśleniem wizualnym min. ABC sketchnotki, bank ikon i symboli. Dzieci wykorzystały symbole podczas tworzenia definicji, zmiany tekstu pisanego, wsparcia procesu myślowego, wymiany interesujących faktów na swój temat przy okazji używając wybranych elementów w języku angielskim i motywując się wzajemnie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zajęciach i życzymy, aby chociaż cząstka myślografii przydała się w dalszym tworzeniu i rozwijaniu swojej wyobraźni.