Artykuły

Pchli Targ

W sobotę 25 marca b.r. Rada Rodziców działająca w naszej szkole organizuje kolejną edycję imprezy rodzinnej „Pchli Targ. Babi Targ". Nie potrzebujesz? Wymień, sprzedaj, oddaj!”.
W tej edycji ponownie BABI TARG - specjalna przestrzeń dla Pań!
Impreza odbędzie w szkole w godzinach od 10.00 do 13.00, wejście A:
● PCHLI TARG - parter, hol szkoły
● BABI TARG - na piętrze, nad holem

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

W tym dniu wszyscy okazujemy naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Niech 21 marca będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.

Pogromcy fake newsów

W ostatni piątek klasy 7c i 8a uczestniczyły w warsztatach z weryfikowania manipulacji w informacjach przekazywanych w telewizji czy mediach społecznościowych. Zajęcia odbywały się w naszej bibliotece gminnej. Spotkanie prowadził autor książek detektywistycznych, a także dziennikarz Krzysztof Koziołek.

PCHLI TARG

W sobotę 25 marca b.r. Rada Rodziców działająca w naszej szkole organizuje kolejną edycję imprezy rodzinnej „Pchli Targ. Babi Targ". Nie potrzebujesz? Wymień, sprzedaj, oddaj!”.
W tej edycji ponownie BABI TARG - specjalna przestrzeń dla Pań!
Impreza odbędzie w szkole w godzinach od 10.00 do 13.00, wejście A:

Konkurs literowania "Spelling bee" w języku angielskim dla klas 6-7.

Konkurs literowania "Spelling bee" w języku angielskim dla klas 6-7.

Ekologiczny potwór

W ramach edukacji ekologicznej i dbania o czystość wokół nas klasa 1h wraz z wychowawcą Anną Szeremietiew stworzyła EKOLOGICZNEGO POTWORA, który miał za zadanie pilnować aby śmieci trafiały do odpowiednich koszy. Nasz potwór jest bardzo wybredny i zjada śmieci tylko posegregowane. Dlatego klasa pierwsza uczyła się segregacji śmieci, a ekologiczny potwór nas pilnował.

"Uwierz w siłę wyobraźni"

W czwartek 9 marca w naszej rotundzie odbyła się IV edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Lekturach "Uwierz w siłę wyobraźni". Pierwszy etap konkursu odbył się w ramach Tygodnia Języka Polskiego, natomiast drugi polegał na rywalizacji wyłonionych drużyn klasowych.

Członkowie grup odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy o lekturach, a także wiedzy teoretycznej -literackiej.

I miejsce klasa 6a drużyna w składzie: Helena Czajkowska, Karol Onak

II miejsce klasa 6d drużyna w składzie: Mikołaj Bernat, Karol Hładki

III miejsce klasa 6c drużyna w składzie: Alex Kochan, Hanna Piosik i Milena Paczkowska

Organizatorki dziękują Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród w postaci książek z kategorii literatury młodzieżowej.

WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW !

MAMY LAUREATÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO !
Uczniowie klas ósmych Adam Pelko i Bartosz Rosół, reprezentowali Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce, w finale Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. W tym roku szkolnym konkurs odbywał się pod hasłem „ Wielkopolanie na Czarnym Lądzie ”. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością środowiska naturalnego oraz problemów politycznych, demograficznych i gospodarczych Afryki. Egzotycznie brzmiące nazwy Sahel, Ruwenzori, Danakil czy Okawango, nie mają już dla nich tajemnic. Długie przygotowania pod kierunkiem nauczyciela oraz zaangażowanie młodych entuzjastów geografii, przyniosło wspaniałe rezultaty. Adam i Bartosz zdobyli tytuły Laureatów konkursu, osiągając bardzo dobre wyniki. Obaj znaleźli się w pierwszej piątce zwycięzców.
Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

Dni Bezpiecznego Internetu

Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to akcja , która swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Początkowo w wydarzeniu brały udział jedynie państwa europejskie, od kilku lat DBI angażuje państwa z całego świata.
W klasach 4,5 i 6 uczniowie w czasie lekcji informatyki przygotowywali infografiki dotyczące netykiety, bezpieczeństwa w sieci oraz poznali bohaterów Sieciaków.

Nasza szkoła za udział w akcji otrzymała dyplom.

Targi Edukacyjne w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, wróciliśmy do naszej tradycji i zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce targi edukacyjne.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia dyrektora szkoły Pani Iwony Napierały, która serdecznie podziękowała nauczycielom i młodzieży poszczególnych szkół za przybycie i przedstawienie swoich ofert. W swoim wystąpieniu dyrektor Szkoły Podstawowej podkreśliła, że wybór szkoły ponadpodstawowej to bardzo ważna decyzja w życiu młodego człowieka. Wyraziła nadzieję, iż zorganizowane Targi Edukacyjne pozwalają młodzieży zorientować się w różnorodnej ofercie poznańskich szkół ponadpodstawowych oraz pomogą wybrać najlepszą drogę dalszego kształcenia.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.