Artykuły

Kampania Edukacyjna „Epidemia krótkowzroczności u dzieci. Co rodzic musi wiedzieć?”

Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki „Okulistyka 21” od początku października prowadzi kampanię edukacyjną na temat krótkowzroczności. Projekt skierowany do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym jest finansowany przez Urząd Miasta Poznania.

Zbiórka kasztanów dla Ady

Ada to uczennica drugiej klasy szkoły podstawowej Cogito, która w tym roku zachorowała na nowotwór mózgu.

Szkolny Klub Zdobywców Korony Gór Polski zaprasza na Konkurs Fotograficzny Moje Góry oraz do odwiedzania szkolnego fanpage na Facebooku o nazwie SZKOLNY KLUB ZDOBYWCÓW KORONY GÓR POLSKI - MALINOWA 41

W październiku prezentujemy kolejny szczyt należący do Korony Gór Polski. Tym razem to RYSY. Już we wtorek na naszym fanpage pojawi się film z wirtualnym wejściem na najwyższy szczyt naszego kraju 2499 m n.p.m. a w najbliższych dniach dostępna będzie wystawa w holu szkoły oraz otrzymacie specjalne karty pracy do wykonania.

Głównym akcentem października jest Konkurs Fotograficzny.

W konkursie może brać udział każdy uczeń. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach dla uczniów: klas 1-3 i klas 4-8.

Każdy uczestnik może nadesłać jedną fotografię przedstawiającą jego przygodę, wyprawę lub przyrodę w otoczeniu gór. Dopuszcza się nadsyłanie tylko własnych prac fotograficznych wykonanych metodą tradycyjną lub cyfrową. Technika wykonania zdjęć jest dowolna.

Termin nadsyłania prac mija dnia:25.10.2021 roku

Fotografie należy nadsyłać na skrzynkęmailową:

[email protected]

W temacie wiadomości proszę napisać „Konkurs Fotograficzny–Moje Góry”

Konkurs plastyczny

Drodzy Uczniowie
Rada Rodziców ogłasza konkurs plastyczny na najładniejszy, najciekawszy, najbardziej pomysłowy i w ogóle cały NAJ
portret, karykaturę, grafikę, rzeźbę itp. dowolnego nauczyciela naszej szkoły.

Lekcja Geografii w 5d

Na dzisiejszą lekcję geografii klasa 5d przygotowała makietę , przedstawiającą ukształtowanie powierzchni w barwach hipsometrycznych.

Konkurs "Pocztówka z wakacji "- rozstrzygnięcie.

Miło nam poinformować, że świetlicowy konkurs pt. Pocztówka z wakacji został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Świetlików, a efektem tego było ponad 40 prac. Aby ogłosić zwycięzców, zebrała się komisja oceniająca i wyłoniła najlepsze 9 prac. Wszyscy uczestnicy otrzymają niebawem podziękowania, a autorzy zwycięskich dzieł , dyplomy z niespodzianką.
Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
W galerii prezentujemy zwycięskie prace.

Złote Sztafety

Dnia 23 września odbył się na trasach biegowych Dąbrówki gminny etap Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Organizatorem imprezy, jak co roku była nasza szkoła. Najlepsi biegacze ze szkół gminy Dopiewo rywalizowali w czterech kategoriach – chłopcy i dziewczynki z rocznika 2009 i młodszych, dziewczynki i chłopcy rocznik 2007-2008.
Starty okazały się bardzo emocjonujące i szczęśliwe szczególnie dla naszych drużyn.
l miejsce i awans do finału powiatu poznańskiego w sztafetowych biegach przełajowych wywalczyły aż trzy nasze reprezentacje. Złote medale zawisły na szyjach młodszych dziewcząt, młodszych chłopców oraz starszych dziewcząt. Sztafeta starszych chłopców, pomimo ogromnych starań musiała uznać tym razem wyższość kolegów z Dopiewa i Skórzewa, zajmując ostatnie miejsce na podium.

Skarby jesieni

Nasze Świetliki spacerując po najbliższej okolicy , zaobserwowały zmieniający się krajobraz.

Podsumowanie akcji "Kredkobranie"

Dobiegła końca nasza pierwsza akcja wolontariacka organizowana w bieżącym roku szkolnym. Wspieraliśmy w niej dzieci i młodzież z Kresów.

"Zaczytani na wiosnę".

W maju odbył się konkurs Szkolnego Klubu Czytelnika pod hasłem "Zaczytani na wiosnę". Uczestnicy mieli zaprezentować na fotografii dowolną książkę w wiosennej aranżacji. Pomysłowych prac było wiele. 30 maja jury wybrało zwycięzców: I miejsce praca pt. "Harry Potter i komnata tajemnic", II miejsce "Afryka Kazika", III miejsce "Balladyna". Zapraszam do obejrzenia konkursowej galerii i nagrodzonych prac.

Tagi: 

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.