Artykuły

Wiadomość dla uczniów i rodziców

Uczniowie:

1. Bajka o tym, dlaczego warto się dzielić z innymi: soundcloud.com/kulczykfoundation/ziarenko-kawy-czyli-o-tym-ze-warto-dzielic-sie-z-innymi-czyta-natalia-kukulska?in=kulczykfoundation/sets/m-dre-bajki-z-ca-ego-wiata.

2. Materiały dotyczące bezpieczeństwa w sieci [załączniki: haslo.jpg i zasady-bezpieczenstwa internetowego.pdf.

Drodzy Uczniowie,

pewnie większość z Was zaskoczyła sytuacja, w której się znaleźliśmy. Jeszcze niedawno wszyscy spotykaliśmy się w szkole, teraz każdy z Was spędza czas w domu. W związku z tym część zastanawia się, w jaki sposób zmobilizować się do nauki w sytuacji, gdy uczycie się w domu - nie macie sprawdzianów i kartkówek.

Oto kilka podpowiedzi, w jaki sposób się zmotywować:

1. Zastanówcie się po co się uczycie?

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, nieoczekiwanej sytuacji. Nie oznacza to, że nie można tego czasu wykorzystać efektywnie. Każda sytuacja ma swoje plusy i minusy, postarajcie się znaleźć dobre strony tego, że jesteście teraz w domu.

Wielkanoc

Kochane świetliki poniżej przesyłamy materiały dotyczące Wielkanocy.

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia

Pozdrawiam Was serdecznie

Nauczyciele świetlicy

drive.google.com/file/d/1mPHZjv_Sj_hiOvm8JPWbk-Nt0jLjAJfM/view?usp=sharing

Innowacja „Wędrówki po świecie przyrody”w marcu

W marcu podczas innowacyjnych zajęć świetlicowych wyruszyliśmy na BAGNO oraz WRZOSOWISKO.

W ostatnim już etapie naszych przyrodniczych zajęć poznaliśmy między innymi inne nazwy określające bagno (mokradło, grzęzawisko trzęsawisko), odpowiedzieliśmy sobie na pytania skąd się biorą bagna i gdzie się tworzą oraz jaką ważną rolę pełnią w życiu człowieka i samej przyrody. Dyskutowaliśmy przez dłuższą chwilę na temat ochronnej roli bagien przed powodziami i globalnym ociepleniem. Powiedzieliśmy sobie także czym jest wrzosowisko i jakie rośliny je tworzą.

Omawiając te dwa naturalne ekosystemy przeszliśmy do charakterystycznych zwierząt w nich występujących i tutaj zatrzymaliśmy na jednym z nich, na żabie. Powiedzieliśmy sobie, że to przykład organizmu wodno-lądowego i wymieniliśmy sobie jej ważniejsze przystosowania do życia w wodzie i na lądzie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały owe przystosowania zaprezentowane na zdjęciach i zadawały przy tym dużo pytań.

Kochane Świetliki!

Zachęcamy Was do działań świetlicowych. Wszystkie chętne świetliki znajdą tutaj materiały edukacyjne do pracy w domu. Będziecie mogli tańczyć, śpiewać, grać w gry edukacyjne online , rysować , malować , tworzyć dzieła plastyczne . Wszystkie materiały mają formę odpoczynku i relaksacji tak byście miło spędzili czas po skończonych Waszych lekcjach.

Zachęcamy wszystkich do dzielenia się z nami Waszymi dokonaniami przez Mobi Dziennik.

Pozdrawiamy Was i Tęsknimy !

Wychowawcy świetlicy

PTAKI ZWIASTUNAMI WIOSNY i nie tylko

Niedawno rozpoczęła się nowa pora roku jaką jest wiosna. Jak powszechnie wiadomo wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Budzą się na przykład niektóre zwierzęta z zimowego snu. Innym symptomem jej nadejścia są przylatujące z dalekich krajów do Polski ptaki. Czy wiesz jakie?

Jeśli tak, to świetnie, możesz sobie te wiadomości utrwalić, a jeśli nie, to z pewnością je z nami poznasz lub sobie przypomnisz. Poniżej prezentujemy ciekawe materiały do edukacji oraz zabawy w postaci kolorowych prezentacji multimedialnych, zagadek, quizów, filmików przyrodniczych i propozycji prac plastyczno-technicznych dla Ciebie z tematu „PTAKI ZWIASTUNAMI WIOSNY i nie tylko”.

Zapraszamy do zapoznania się i życzymy udanej zabawy!

Kochane Świetliki!

Poniżej przesyłamy propozycje wiosennych materiałów :)

Pozdrawiamy Was i Tęsknimy!

Wychowawcy świetlicy

Nie ma czasu na nudę

Drodzy Uczniowie!

W związku z aktualną sytuacją zachęcamy do super zabawy. Zakręć wirtualnym kołem "Co dziś zrobię"!
Do dzieła!

https://wordwall.net/pl/resource/910345/co-dzi%c5%9b-zrobi%c4%99

Klasa 3c zdobyła Krajową Odznakę Jakości

Znak Jakości jest konkretnym wyrazem uznania dla nauczycieli i szkół za wysoki poziom ich działań eTwinning.

Akcja ANTYSMOGOWA 2020 w ramach projektu ESA

W dniach 26.02.2020-11.03.2020 w ramach trzyletniego ogólnopolskiego projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa) została przeprowadzona w naszej szkole już druga Akcja Antysmogowa. Jej głównym celem było propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość, a tegorocznym naszym hasłem przewodnim było szerzenie idei "LEPIEJ ŚMIECI SEGREGOWAĆ NIŻ JE PALIĆ”.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.