Artykuły

Konkurs matematyczny Flash Anzan

Akademia Sorobanu wspólnie z Mazowieckim Oddziałem
Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki zaprasza do udziału w niezwykłym konkursie Flash Anzan.

Matematyczny Kalendarz Adwentowy

Serdecznie zapraszamy do udziału w internetowym konkursie matematycznym dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego
pt. „Matematyczny Kalendarz Adwentowy”.

Andrzejki i Katarzynki

Kochane Świetliki,

W najbliższych dniach, pod koniec listopada, zbliżają się tajemnicze dni związane z magią, wróżbami, przewidywaniem przyszłości. Tym dniem są Andrzejki, przypadające na dzień 30 listopada.

Przygotujcie sobie dobry nastrój, szczyptę magii, garść zrozumienia i przenieśmy się w odległą krainę, która być może pozwoli poznać nam przyszłość. Nie zapomnijcie o przygotowaniu odpowiedniego miejsca, ozdobach - najlepiej ręcznie wykonanych, a także o rekwizytach związanych z wróżbami i zabawami andrzejkowymi.

Zapoznajcie się z naszymi propozycjami, zachęcamy do zabawy.

Polska moją Ojczyzną

KOCHANE ŚWIETLIKI!

W tym tygodniu 11 listopada przypada bardzo ważne Święto Narodowe w Polsce, a mianowicie Święto Niepodległości. Z tej okazji nauczyciele świetlicy przygotowali dla Was wiele ciekawych informacji, zadań, a także filmików, które poszerzą Waszą wiedzę.

Zobaczcie jak Nasi Uczniowie upamiętniają Święto Niepodległości

https://www.youtube.com/watch?v=O47QCb_M77o

Pozdrawiamy Was serdecznie

Głosuj na Naszą ŚWIETLICĘ

Serdecznie zapraszamy do głosowania, na naszą szkołę w konkursie „Się gra się ma Playroom z wyobraźni”, klikając w poniżej podany link. Nagrodami w konkursie jest remont i aranżacja świetlicy na podstawie zwycięskiego pomysłu o łącznej wartości 20 000 zł lub wyposażenie jej w zestaw nowych, atrakcyjnych gier. Uczniowie naszej szkoły przystąpili na zajęciach plastycznych do projektowania "Świetlicy marzeń", którą byłaby sala B11. Uczyńmy naszą wspólną przestrzeń jeszcze bardziej przyjazną i atrakcyjną!

Prosimy o oddawanie codziennie głosu, gdyż 30 świetlic z największą ilością głosów otrzyma zestaw gier!

Link do głosowania: www.siegrasiema.com/swietlice/188

Wystarczy kliknąć „Głosuj”.

Innowacja „W ŚWIECIE WODY - obserwuję, doświadczam, rozumiem” w październiku

W minionym miesiącu październiku podczas innowacji przyrodniczej zrealizowane zostały kolejne dwa bloki tematyczne: „POZNAJEMY OBIEG WODY W PRZYRODZIE” oraz „POZNAJEMY CHMURY I OPADY”. Tym razem młodzi uczestnicy dowiedzieli się, że woda nieustannie krąży w przyrodzie tworząc zamknięty cykl hydrologiczny, co pozwala tym samym zachować jej stałą ilość na Ziemi. Poznali przy tym procesy parowania i skraplania, a także zjawiska powstawania chmur i opadów oraz ich rodzaje. Chętnie odgadywali w oparciu o pomocnicze zdjęcia rodzaje opadów atmosferycznych oraz podstawowe rodzaje chmur wraz z ich popularnymi nazwami łacińskimi – cumulus, cirrus, stratus i nimbus. Oglądali jednocześnie ciekawe bajki i filmiki edukacyjne wprowadzające w nową tematykę.

W ramach podsumowania i utrwalenia nowych wiadomości uczniowie wykonywali samodzielnie prace plastyczne prezentujące „Zamknięty obieg wody w przyrodzie” oraz „Rodzaje chmur” lub kolorowali gotowe tematyczne kolorowanki. A w nawiązaniu do chmur uczniowie obejrzeli również doświadczenie pt. ”Chmura w butelce” imitujące wygląd prawdziwej chmury.

Szkolna Liga Wolontariacka działająca na rzecz poznańskiego ZOO.

W tym roku po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Szkolnej Ligii Wolontariackiej działającej na rzecz poznańskiego ZOO.

Akcja BohaterOn

Podczas zajęć kółka historycznego klas szóstych oraz klas siódmych uczniowie mogli wziąć udział w akcji BohaterOn.

Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

Chętni uczniowie zapoznali się z materiałami dotyczącymi powstania, a także wykonali plakaty upamiętniające to wydarzenie.

Na kółku historycznym zastanawialiśmy się dlaczego ludzie w sierpniu 1944 roku tak licznie uczestniczyli w powstaniu, co ich do tego skłoniło. Tematyka bardzo trudna, ale z pewnością warta uwagi.

Z efektem pracy uczniów można zapoznać się w galerii.

Koordynatorzy: Paulina Frankiewicz, Anna Pszeniczka

Europejska Odznaka Jakości dla naszej szkoły

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce otrzymała Europejską Odznakę Jakości za swój projekt etwinning " Just the job".

„W ŚWIECIE BAŚNI ANDERSENA” część 2 - projekt edukacyjny

Zgodnie z ubiegłoroczną zapowiedzią kontynuujemy w naszej świetlicy szkolnej projekt edukacyjny pt. „W ŚWIECIE BAŚNI ANDERSENA”cz.2. Projekt realizowany będzie w miesiącach od października do grudnia 2020 r. i skierowany jest głównie do klas 1. Przypomnijmy zatem jego główne założenia. Głównym celem projektu jest przybliżenie twórczości H. Ch. Andersena, tzn. rozbudzanie zainteresowań baśniami jego autorstwa, popularyzacja czytelnictwa, a przede wszystkim rozwijanie wyobraźni dzieci, nabywania umiejętności koncentracji, kształcenie ruchu scenicznego i inwencji twórczej oraz rozwijanie aktywnej komunikacji i integracji z grupą. Podczas realizacji projektu dzieci zapoznają się z konkretnie wybranymi baśniami.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.