Świetlica

Janusz Korczak: „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”
Link do systemu odbioru dzieci ze świetlicy szkolnej: Neonki
Czas pracy świetlicy od godz. 6.45 do 17.00


Poniżej najnowsze artykuły związane z wydarzeniami oraz projektami dotyczącymi świetlicy szkolnej.

Wrzesień w świetlicy

Rok szkolny w świetlicy rozpoczął się bardzo ciekawie. Uczniowie każdej grupy w pierwszych dniach funkcjonowania szkoły ustalali zasady i podpisali regulaminy świetlicy. Grupy rozmawiały ze swoimi wychowawcami na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa zarówno w szkole, w drodze do szkoły, jak i w internecie. Uczniowie opowiadali o wakacjach, a swoje wspomnienia przelewali na papier w postaci pięknych wakacyjnych pejzaży. Wiele radości przyniosło świętowanie Dnia Kropki- była bajka o Vashti- dziewczynce, która uwierzyła w siebie, książki o kropkach i mnóstwo kropkowych prac plastycznych. Nie zabrakło także zabaw i gier integracyjnych na świeżym powietrzu z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

W galerii prezentujemy zdjęcia z wrześniowych zajęć.

Wychowawcy świetlicy

Bezpieczne wakacje

W związku ze zbliżającymi się wakacjami wychowawcy świetlicy szkolnej przeprowadzili wraz z uczniami zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży. Na wstępie świetliki poznały Apteczkę turystyczną, jak jest wyposażona , przypomnieliśmy sobie numery alarmowe w razie wypadku . Uczniowie opowiadali co to znaczy bezpiecznie spędzać wakacje , wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami. Powstały piękne prace plastyczne związane z tematyką zajęć.

By umilić uczniom ostatnie dni w świetlicy wychowawcy zorganizowali poszczególnym grupom świetlicowym piknik wakacyjny . Były lody , gofry , lemoniada , zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza.

Każdy mógł poczuć się jak nad morzem Bałtyckim .

Wszystkim naszym uczniom Życzymy Wspaniałych podróży , niezapomnianych wrażeń i do zobaczenia w Nowym Roku Szkolnym.

Pozdrawiamy

Wychowawcy Świetlicy

Konkurs świetlicowy "Wiosna, ach to Ty!"

"Zakończył się świetlicowy konkurs "Wiosna, ach to Ty!". Uczestnicy stworzyli kreatywne prace konkursowe, a w tym tygodniu konkurs został rozstrzygnięty. Z uwagi na wykonanie przez uczestników wielu pięknych prac i duże zaangażowanie, jury postanowiło przyznać również kilka wyróżnień.

I miejsce zajęła Urszula D. z klasy 1h
II miejsce zajęła Ania S. z klasy 2d
III miejsce zajęła Helena W. z klasy 2c

Wyróżnienia:

Franciszek B. z klasy 3c
Marta A. z klasy 1e
Nikodem T. z klasy 2d
Alicja J. z klasy 3b

Radzie Rodziców dziękujemy za nagrody, a wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wychowawcy świetlicy"

Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali dla klas pierwszych Dzień Sportu . Wszystkie klasy pierwsze miło spędziły dzień na świeżym powietrzu wykonując różne zadania sportowe m.in rzut do kosza , biegi , skoki obunóż , przejście przez tunele . Panowała wspaniała atmosfera , uczniowie dopingowali się wzajemnie . Każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności sportowe .

Na koniec tego sportowego dnia uczniowie dostali miły upominek w postaci baniek mydlanych .

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom za zaangażowanie, a Radzie Rodziców za sfinansowanie upominków dla naszych świetlików.

W galerii prezentujemy zdjęcia z dzisiejszego Świętowania Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej.

Wychowawcy świetlicy

Maj w świetlicy...

W pierwszych tygodniach świetliki poznały Unię Europejską, czym ona jest dla nas , co ona oznacza , jakie kraje wchodzą w skład UE. Uczniowie pracowali w grupach , wykonywali wspólnie flagę Europejską. Były quizy, zgadywanki , kolorowanki tematyczne.

Następnie przenieśliśmy się wspólnie do świata książek. Poznawaliśmy rodzaje książek , jak książka wyglądała dawniej a jak wygląda w dzisiejszych czasach. Każdy mógł opowiedzieć o swojej ulubionej książce , zrobić zakładkę. Czytaliśmy wspólnie wiersze znanych twórców literatury dla dzieci.

Na deser majowy Dzień naszych MAM czyli święto ulubione przez naszych uczniów. Każdy mógł stworzyć coś pięknego , coś wyjątkowego , od serca dla ukochanych MAM. Opowiadaliśmy o swoich mamach , co w nich jest tak wyjątkowego , jedynego w swoim rodzaju. Powstały piękne portrety , prace plastyczne . Wykonaliśmy upominki dla każdej mamy .

Wiosna za naszymi oknami sprawiła że każdego dnia bawiliśmy się na świeżym powietrzu, integrując się ze sobą wzajemnie .

W galerii prezentujemy przykładowe prace plastyczne naszych uczniów.

Wychowawcy świetlicy

Wielkanoc w świetlicy szkolnej.

Kwiecień powitał nas przygotowaniami do Świąt Wielkanocnych. Wspólnie omówiliśmy zwyczaje i tradycje Świąt. Wykonaliśmy piękne kartki świąteczne, które dzieci wręczą swoim bliskim.Poznaliśmy nazwy jaj wielkanocnych (kraszanki, pisanki, skrobanki, malowanki, naklejanki). Były Quizy , gry planszowe , zagadki - zgadywanki wiosenno-wielkanocne .

W galerii prezentujemy piękne Wielkanocne prace plastyczno-techniczne.

Życzymy Wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

Wychowawcy świetlicy

Czy to już wiosna?

Na to pytanie Świetliki próbowały odpowiedzieć sobie każdego dnia obserwując pierwsze oznaki wiosny . W naszym marcowym garnku mieszały się różne propozycje zajęć wiosennych dla uczniów. Było plastycznie , muzycznie, tanecznie , nawet teatralnie . Zabawy na świeżym powietrzu, sadzenie pierwszych roślinek to sposób na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego w naszej świetlicy. Cieszymy się że uczniowie są kreatywni i chcą tworzyć razem z nami wychowawcami świetlicy.

W galerii prezentujemy pracę naszych świetlików.

KOSMOS

To był prawdziwie kosmiczny tydzień w naszej świetlicy. Uczniowie zapoznali się z życiem i odkryciem Mikołaja Kopernika, poznali nazwy układu słonecznego . Poznali historię lotu w kosmos. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, quizy, rebusy tematyczne. Wykonaliśmy prace plastyczne za pomocą różnych technik. Rakiety kosmiczne były prawdziwie KOSMICZNE!

Wychowawcy świetlicy

17 lutego DZIEŃ KOTA

Ach co to był za kociakowy dzień.... Nasi podopieczni z zachwytem podziwiali Kocie rasy , poznawali kocie zwyczaje i upodobania. Wspólnie czytaliśmy wiersze o kotach znanych autorów. Powstały kocie plakaty oraz prace plastyczne. Niektórzy opowiedzieli o swoich domowych kocich przyjaciołach mrauuuu....

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.

Wychowawcy świetlicy przekazali uczniom wiadomości na temat przygotowania zwierząt do zimy. Wspólnie z uczniami omówili w jaki sposób należy opiekować się ptakami i zwierzętami , jakie pożywienie pomoże przetrwać te chłodne dni. Świetliki stworzyły piękne karmniki które mamy nadzieję będą dobrym schronieniem dla ptaków.

W galerii prezentujemy dzieła naszych uczniów .

Wychowawcy świetlicy

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.