Świetlica

Janusz Korczak: „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”

Czas pracy świetlicy od godz. 6.30 do 17.30


Poniżej najnowsze artykuły związane z wydarzeniami oraz projektami dotyczącymi świetlicy szkolnej.

„CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”

W miesiącach marzec-maj w świetlicy szkolnej realizowany jest projekt edukacyjny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt.: „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”- NAJWIĘKSZE ATRAKCJE POLSKI.

"WIOSNA TUŻ, TUŻ,...."

Pod tym hasłem rozpoczęliśmy zajęcia świetlicowe w miesiącu marzec. Świetliki chętnie opowiadają o oznakach przedwiośnia , tworzą prace plastyczne za pomocą różnych technik. Obserwują zmiany w przyrodzie i chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami .

Innowacja „Świat w zasięgu ręki” - zajęcia praktyczne z geografii w styczniu i lutym

W styczniu i lutym podczas innowacyjnych zajęć świetlicowych z geografii poznaliśmy kontynenty leżące na półkuli zachodniej, tj. Amerykę Północną i Amerykę Południową.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie plastyczno technicznym:

Zima, ach to Ty!

"U Progu Nowego Roku"

Rok 2019 rozpoczął się w naszej świetlicy bardzo pracowicie.

Innowacja „Świat w zasięgu ręki” - zajęcia praktyczne z geografii w miesiącach XI i XII

W miesiącu listopadzie rozpoczęliśmy innowacyjne zajęcia świetlicowe z geografii pt. „Świat w zasięgu ręki”. Na wstępie poznaliśmy rozkład wszystkich oceanów i kontynentów na Ziemi, formy ukształtowania terenu istniejące na globie oraz barwy hipsometryczne za pomocą których owe formy są prezentowane na mapach.

"Kulturalny świetlik".

W miesiącu listopad realizowana była kolejna część projektu edukacyjnego w świetlicy szkolnej pt : "Kulturalny świetlik". Tym razem uczniowie poznali nasze "Magiczne słowa"- zwroty grzecznościowe w innych językach m. in w języku angielskim oraz francuskim.....

"Czekamy na Św. Mikołaja"

Grudniowe spotkania w świetlicy szkolnej rozpoczęły się pod Hasłem : "Czekamy na Św. Mikołaja". Uczniowie przygotowywali dekoracje świąteczne, czapki mikołajkowe oraz z wielkim entuzjazmem pisali listy do Św. Mikołaja... Wszyscy mamy nadzieję , że marzenia się spełniają ;-)

Świetlica szkolna włącza się do akcji "MARZYCIELSKIEJ POCZTY".

Co jakiś czas na stronie zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki.

W związku z tym nasze świetliki przygotowały prezent w postaci magicznej bombki oraz świątecznej kartki , która powędruje do chorej Martynki. Mamy nadzieje , że prezent ten umili jej czas , który poświęca na walkę z chorobą.... Martynce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń....

Składamy podziękowania za życzenia z okazji Dnia Seniora

Składamy podziękowania za życzenia z okazji Dnia Seniora

Dzieciom i Pracownikom świetlicy Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce.

w imieniu Seniorów

Prezes Fundacji

Małgorzata Wojtyczka

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.