Świetlica

Janusz Korczak: „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”

Czas pracy świetlicy od godz. 6.45 do 17.00


Poniżej najnowsze artykuły związane z wydarzeniami oraz projektami dotyczącymi świetlicy szkolnej.

Konkurs "Pocztówka z wakacji "- rozstrzygnięcie.

Miło nam poinformować, że świetlicowy konkurs pt. Pocztówka z wakacji został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Świetlików, a efektem tego było ponad 40 prac. Aby ogłosić zwycięzców, zebrała się komisja oceniająca i wyłoniła najlepsze 9 prac. Wszyscy uczestnicy otrzymają niebawem podziękowania, a autorzy zwycięskich dzieł , dyplomy z niespodzianką.
Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
W galerii prezentujemy zwycięskie prace.

Skarby jesieni

Nasze Świetliki spacerując po najbliższej okolicy , zaobserwowały zmieniający się krajobraz.

Konkurs plastyczny „Pocztówka z wakacji”

Świetlica szkolna pragnie zaprosić wszystkie dzieci z klas I –III do I edycji konkursu plastycznego pod hasłem: „Pocztówka z wakacji”.

WITAJ SZKOŁO! WITAJ ŚWIETLICO!

1 września do naszej świetlicowej gromadki dołączyły dzieci z klas pierwszych, dla których wszystko było nowe i nieznane. Dlatego otaczamy je szczególną uwagą. Nasze działania skierowane są na pomoc w zaadaptowaniu się w grupie świetlicowej.

Projekt edukacyjny „Czyściochowa Akademia” część 3

Od lutego 2021 roku wychowawcy świetlicy realizują projekt edukacyjny pt. „Czyściochowa Akademia”. Jego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród uczniów z klas 1 szkoły podstawowej. W trakcie powadzonych zajęć uczestnicy pozyskują cenną wiedzę z zakresu higieny, a przede wszystkim mogą w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny, czystości i co może wiązać się z nieprzestrzeganiem tych zasad.
W trzeciej, ostatniej części edukacyjnej projektu, która trwała do 31 maja 2021r., uczniowie pozyskali wiedzę na temat higieny całego ciała oraz ochrony skóry. Przedstawione zostały im zasady prawidłowej higieny, a tym samym zwrócona została uwaga na odpowiednią pielęgnację skóry.

Wyniki konkursu pt. "Wiosna w moim obiektywie”

Z radością informujemy, że pod koniec maja rozstrzygnięty został konkurs świetlicowy pt. "Wiosna w moim obiektywie”, którego laureatką została uczennica klasy 2B.
Głównym celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody i tym samym rozbudzenie ich ciekawości na świat oraz prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie !

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich dzieci. Specjalnie dla nich, przez 3 dni czerwca, w świetlicy szkolnej przygotowałyśmy wiele atrakcji. Były gry, zabawy z chustą. Wszystkie dzieci z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zabawach. Najwięcej radości sprawiły zabawy ruchowe z chustą :).

Życzymy wszystkim dzieciom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej.
Wychowawcy Świetlicy

Czyściochowa Akademia- projekt edukacyjny część 2

Od lutego 2021 roku na zajęciach świetlicowych realizujemy projekt edukacyjny pt. „Czyściochowa Akademia”. Jego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród uczniów z klas 1 szkoły podstawowej. W trakcie powadzonych zajęć uczniowie pozyskują cenną wiedzę z zakresu higieny, a przede wszystkim mogą w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny, czystości i co może wiązać się z nieprzestrzeganiem tych zasad.

Konkurs świetlicowy pt. „Wiosna w moim obiektywie”

Świetlica szkolna ogłasza konkurs dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej z klas I-III. Tematem konkursu jest „Wiosna w moim obiektywie”. Fotografie uwieczniające wiosnę (interpretacja dowolna) należy przesyłać poprzez mobiDziennik do wychowawców świetlicy- p. Aleksandry Lotek i p. Anny Synowiec do dnia 23 maja. Dla zwycięzców przewidziane są małe nagrody.

Zachęcamy do udziału w konkursie :)

Wychowawcy świetlicy

Projekt edukacyjny pt. "Największe atrakcje kulturowe kontynentów" cz.2

W lutym i w marcu kontynuowaliśmy realizację świetlicowego projektu edukacyjnego pt. "Największe atrakcje kulturowe kontynentów". Tym razem poznaliśmy popularne obiekty kulturowe Ameryki Południowej, Ameryki Północnej oraz Australii. Pomogły nam w tym tematyczne prezentacje multimedialne opatrzone licznymi fotografiami oraz podróżnicze filmiki edukacyjne dla dzieci z serii „NELA-mała reporterka”.

W ramach utrwalenia wiadomości tworzyliśmy prace plastyczne z rozmieszczeniem kontynentów na Ziemi oraz z wybranymi atrakcjami kontynentów, a na koniec w ramach podsumowania zorganizowaliśmy turniej ze znajomości położenia kontynentów oraz ważniejszych atrakcji kulturowych kontynentów.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.