Świetlica

Janusz Korczak: „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”
Link do systemu odbioru dzieci ze świetlicy szkolnej: Neonki
Czas pracy świetlicy od godz. 6.45 do 17.00


Poniżej najnowsze artykuły związane z wydarzeniami oraz projektami dotyczącymi świetlicy szkolnej.

"Szkoły Pełne Talentów"

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji „ Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl. Udało się nam zebrać łącznie 13087 talenciaków.

Święto Niepodległości w świetlicy

Świetlica szkolna uroczyście obchodziła Narodowe Święto Niepodległości.
Aby przybliżyć tak ważne święto naszym uczniom już od 7 listopada prowadzone były zajęcia o charakterze patriotycznym.
Dzieci zapoznały się z historią obchodów nadchodzącego wydarzenia, z postacią historyczną marszałka Józefa Piłsudskiego, a młodsze klasy poznały symbole narodowe.
Uczniowie wykonali piękne kotyliony, biało-czerwone flagi, godło z białym orłem w koronie, a także plakaty okolicznościowe.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Tydzień bajek w szkolnej Świetlicy

W pierwszym tygodniu listopada uczniowie świetlicy szkolnej mieli wyjątkową okazję, aby zanurzyć się w bajkowej literaturze.

Wyniki konkursu świetlicowego „Ekoludek”

Świetlicowy konkurs "EKOludek z darów jesieni" dobiegł końca. Uczestnicy wykazali się olbrzymią pomysłowością i różnorodnością materiałów, których użyli do stworzenia swoich ludków. W ubiegłym tygodniu konkurs został rozstrzygnięty, a laureatom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wybór zwycięzców był nie lada wyzwaniem, dlatego jury postanowiło przyznać niektórym uczniom wyróżnienia.

I miejsce zajęła Ola N. z kl.3d

II miejsce zajął Nikodem T. z kl.2d

III miejsce zajął Tomek J. z kl.2g

Radzie Rodziców dziękujemy za nagrody, a wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Wychowawcy świetlicy

Jesień wcale nie musi być szara!

W minione tygodnie nasze sale świetlicowe przybrały najpiękniejsze barwy jesienni. Wychowawcy świetlicy zadbali o to, aby uczniowie kreatywnie spożytkowali czas spędzony w świetlicy.
Doświadczaliśmy jesieni wszystkimi zmysłami poprzez zabawy sensoryczne z wykorzystaniem darów jesieni zebranych przez dzieci i nauczycieli w pobliskich lasach. Dzieci drążyły i przyozdabiały dynię, a także poznały jej właściwości odżywcze.
Oglądaliśmy atlasy grzybów, wykonaliśmy własne muchomory i stworzyliśmy wielkie kolorowe drzewo z liści, gałęzi i kory. Bo jesień wcale nie musi być szara!

Tydzień muzyki w Naszej świetlicy

Tydzień z muzyką obfitował w wiele atrakcji. Sale świetlicowe zamieniły się w sale koncertowe. Uczniowie grali na poznanych instrumentach, na zajęciach słuchaliśmy różnych gatunków muzycznych. Robiliśmy własne instrumenty wykorzystując materiały plastyczne, a także tworzyliśmy ciekawe układy taneczne na matach muzycznych. To był naprawdę roztańczony tydzień!

"Konkurs na EKOLUDKA z darów jesieni"

Świetlica szkolna organizuje konkurs plastyczno-techniczny dla klas 1-3 na „Ekoludka z darów jesieni”.

Wyniki konkursu „Pocztówka z wakacji”

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu plastyczno-technicznego „Pocztówka z wakacji”, który odbył się we wrześniu 2022 roku.

"Pani Jesień w świetlicy szkolnej"

W minionym tygodniu kolory jesieni zawitały do naszej świetlicy. Pochmurne dni za oknem zainspirowały nasze „Świetliki” do aktywności plastycznej.

„Bo ruch to zdrowie!”

W ubiegłym tygodniu nauczyciele świetlicy chcieli zintegrować jak najwięcej uczniów.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.