Świetlica

Janusz Korczak: „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”

Czas pracy świetlicy od godz. 7.00 do 17.00


Poniżej najnowsze artykuły związane z wydarzeniami oraz projektami dotyczącymi świetlicy szkolnej.

Projekt edukacyjny „Czyściochowa Akademia” część 3

Od lutego 2021 roku wychowawcy świetlicy realizują projekt edukacyjny pt. „Czyściochowa Akademia”. Jego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród uczniów z klas 1 szkoły podstawowej. W trakcie powadzonych zajęć uczestnicy pozyskują cenną wiedzę z zakresu higieny, a przede wszystkim mogą w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny, czystości i co może wiązać się z nieprzestrzeganiem tych zasad.
W trzeciej, ostatniej części edukacyjnej projektu, która trwała do 31 maja 2021r., uczniowie pozyskali wiedzę na temat higieny całego ciała oraz ochrony skóry. Przedstawione zostały im zasady prawidłowej higieny, a tym samym zwrócona została uwaga na odpowiednią pielęgnację skóry.

Wyniki konkursu pt. "Wiosna w moim obiektywie”

Z radością informujemy, że pod koniec maja rozstrzygnięty został konkurs świetlicowy pt. "Wiosna w moim obiektywie”, którego laureatką została uczennica klasy 2B.
Głównym celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody i tym samym rozbudzenie ich ciekawości na świat oraz prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie !

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich dzieci. Specjalnie dla nich, przez 3 dni czerwca, w świetlicy szkolnej przygotowałyśmy wiele atrakcji. Były gry, zabawy z chustą. Wszystkie dzieci z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zabawach. Najwięcej radości sprawiły zabawy ruchowe z chustą :).

Życzymy wszystkim dzieciom, aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej.
Wychowawcy Świetlicy

Czyściochowa Akademia- projekt edukacyjny część 2

Od lutego 2021 roku na zajęciach świetlicowych realizujemy projekt edukacyjny pt. „Czyściochowa Akademia”. Jego głównym celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród uczniów z klas 1 szkoły podstawowej. W trakcie powadzonych zajęć uczniowie pozyskują cenną wiedzę z zakresu higieny, a przede wszystkim mogą w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny, czystości i co może wiązać się z nieprzestrzeganiem tych zasad.

Konkurs świetlicowy pt. „Wiosna w moim obiektywie”

Świetlica szkolna ogłasza konkurs dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej z klas I-III. Tematem konkursu jest „Wiosna w moim obiektywie”. Fotografie uwieczniające wiosnę (interpretacja dowolna) należy przesyłać poprzez mobiDziennik do wychowawców świetlicy- p. Aleksandry Lotek i p. Anny Synowiec do dnia 23 maja. Dla zwycięzców przewidziane są małe nagrody.

Zachęcamy do udziału w konkursie :)

Wychowawcy świetlicy

Projekt edukacyjny pt. "Największe atrakcje kulturowe kontynentów" cz.2

W lutym i w marcu kontynuowaliśmy realizację świetlicowego projektu edukacyjnego pt. "Największe atrakcje kulturowe kontynentów". Tym razem poznaliśmy popularne obiekty kulturowe Ameryki Południowej, Ameryki Północnej oraz Australii. Pomogły nam w tym tematyczne prezentacje multimedialne opatrzone licznymi fotografiami oraz podróżnicze filmiki edukacyjne dla dzieci z serii „NELA-mała reporterka”.

W ramach utrwalenia wiadomości tworzyliśmy prace plastyczne z rozmieszczeniem kontynentów na Ziemi oraz z wybranymi atrakcjami kontynentów, a na koniec w ramach podsumowania zorganizowaliśmy turniej ze znajomości położenia kontynentów oraz ważniejszych atrakcji kulturowych kontynentów.

Projekt edukacyjny „Czyściochowa Akademia” część 1

Od początku lutego w świetlicy szkolnej realizowany jest projekt edukacyjny pt.: „Czyściochowa Akademia”, którego celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych wśród uczniów z klas 1 szkoły podstawowej. Projekt realizowany będzie do końca maja 2021 roku, a w trakcie powadzonych zajęć, uczniowie pozyskają cenną wiedzę z zakresu higieny. Będą mogli przede wszystkim, w praktyczny sposób, za pomocą metody eksperymentów, przekonać się o tym, jak ważne jest zachowanie higieny, czystości i co może wiązać się z nieprzestrzeganiem tych zasad.

Pragniemy, aby Nasi uczniowie usystematyzowali wiedzę z zakresu higieny, która w obecnych czasach jest niezmiernie ważna dla zachowania wspólnego bezpieczeństwa. Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć będzie wykonanie przez poszczególne klasy 1 prac plastycznych uwieczniających zdobytą wiedzę. Wybrane prace zostaną zgłoszone do udziału w konkursie organizowanym za pośrednictwem portalu Rossmann.pl.

Projekt edukacyjny "Największe atrakcje kulturowe kontynentów" cz.1

Od 18 stycznia w świetlicy szkolnej realizowany jest projekt edukacyjny pt. "Największe atrakcje kulturowe kontynentów". Wspólnie z klasami 2 poznajemy charakterystyczne obiekty antropogeniczne różnych zakątków świata.

W styczniu oraz lutym obejrzeliśmy najbardziej popularne budowle położonych blisko siebie lądów, tj. Europy, Azji oraz Afryki. Następnie kolorowaliśmy wybrane z nich oraz samodzielnie malowaliśmy te, które najbardziej nam się spodobały.

Nasze działania można obejrzeć w galerii poniżej.

Poznajemy sporty i aktywności zimowe

Nasze kochane Świetliki wróciły niedawno po feriach do szkoły jak i również do świetlicy.

Koniec ferii był bardzo mroźny i śnieżny, co sprzyja zabawom na śniegu, lepieniu bałwana i innym formom aktywności. Dzieci podczas zajęć zapoznały się z różnymi rodzajami sportów zimowych, czego efektem były prace plastyczne. Na podstawie zdobytej wiedzy Świetliki uczestniczyły w quizie wiadomości dotyczącym form aktywności zimowych, uprawianiu sportów zimowych oraz bezpieczeństwie z tym związanym.

Podczas śnieżnej pogody dzieci lepiły ze śniegu bałwana na boisku szkolnym, jak i również wykonywały bałwana z drewnianych klamerek.

Zwierzęta zimą

Zima, uznawana za najzimniejszą porę roku, jest bardzo trudnym okresem przede wszystkim dla leśnych zwierząt oraz ptaków. Mrozy i opady śniegu powodują, że mają one utrudnione możliwości przede wszystkim w zdobyciu pokarmu. Z tego względu, tematyka pomocy zwierzętom podczas zimy została poruszona także na zajęciach świetlicowych, aby uwrażliwić najmłodszych na potrzeby dokarmiania i niesienia pomocy zwierzętom, w szczególności zimą.

Uczniowie najmłodszych klas mieli okazję obejrzeć filmy edukacyjne, mówiące o sposobach zwierząt na przetrwanie zimy, rozwiązywali zagadki o zwierzętach, a także poznawali ich przysmaki. Świetliki wymieniały się również wiedzą o potrzebach zwierząt oraz doświadczeniami odnośnie możliwości niesienia im pomocy.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.