Świetlica

Janusz Korczak: „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”
Link do systemu odbioru dzieci ze świetlicy szkolnej: Neonki
Czas pracy świetlicy od godz. 6.45 do 17.00


Poniżej najnowsze artykuły związane z wydarzeniami oraz projektami dotyczącymi świetlicy szkolnej.

KOSMOS

To był prawdziwie kosmiczny tydzień w naszej świetlicy. Uczniowie zapoznali się z życiem i odkryciem Mikołaja Kopernika, poznali nazwy układu słonecznego . Poznali historię lotu w kosmos. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki, quizy, rebusy tematyczne. Wykonaliśmy prace plastyczne za pomocą różnych technik. Rakiety kosmiczne były prawdziwie KOSMICZNE!

Wychowawcy świetlicy

17 lutego DZIEŃ KOTA

Ach co to był za kociakowy dzień.... Nasi podopieczni z zachwytem podziwiali Kocie rasy , poznawali kocie zwyczaje i upodobania. Wspólnie czytaliśmy wiersze o kotach znanych autorów. Powstały kocie plakaty oraz prace plastyczne. Niektórzy opowiedzieli o swoich domowych kocich przyjaciołach mrauuuu....

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.

Wychowawcy świetlicy przekazali uczniom wiadomości na temat przygotowania zwierząt do zimy. Wspólnie z uczniami omówili w jaki sposób należy opiekować się ptakami i zwierzętami , jakie pożywienie pomoże przetrwać te chłodne dni. Świetliki stworzyły piękne karmniki które mamy nadzieję będą dobrym schronieniem dla ptaków.

W galerii prezentujemy dzieła naszych uczniów .

Wychowawcy świetlicy

Święty Walenty i Walentynki

Święty Walenty jest patronem zakochanych , ale również tych, którzy życzą miłości innym. Podczas tygodnia miłosnych uniesień wspólnie ze świetlikami przybliżyliśmy historię Św. Walentego , wykonaliśmy przepiękne prace walentynkowe. Uczniowie stworzyli Walentynkowe kartki, które zostały wrzucone do specjalnych skrzynek poczty walentynkowej.

Wychowawcy świetlicy

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to czas błogiego odpoczynku od nauki, czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że każdy spędzi ten czas radośnie . Wspólnie ze świetlikami omówiliśmy zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Wykonaliśmy wspólnie plakaty , powstały piękne prace plastyczne związane ze sportami zimowymi.

Życzymy Wszystkim Udanych zimowych wakacji !!!

Wychowawcy świetlicy

Witamy Nowy Rok!

W miesiącu styczeń świetliki wykonały piękne kalendarze na Nowy Rok. Każdy mógł się podzielić swoimi postanowieniami noworocznymi. Utrwaliliśmy wspólnie pory roku, miesiące, dni tygodnia. Tańczyliśmy z balonami, śpiewaliśmy piosenki , przygotowaliśmy piękne maski karnawałowe idealne na bal. Zabawom sprzyjała noworoczna atmosfera.

Święta wokół nas....

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykle magiczny. Wychowawcy świetlicy w tym miesiącu starali się pokazać świetlikom w jak najlepszy sposób przygotować się do Świąt. Wspólnie udekorowaliśmy sale świetlicowe, powstała piękna choinka oraz świetlicowy kalendarz adwentowy. Każdego dnia otwieraliśmy z ciekawością jedną kopertę z kalendarza by sprawdzić jakie zadanie na nas czeka.

Świetliki wykonały piękne prace plastyczne za pomocą różnych technik. Było kolorowo, brokatowo, niezwykle świątecznie.

Pachniało w salach świetlicowych pierniczkami , ozdabialiśmy je wspólnie. Czytaliśmy bajki o tematyce świątecznej , omawialiśmy wspólnie nasze świąteczne zwyczaje.

Dziękujemy wszystkim za ten czas wspólnych przygotowań !

Pragniemy wszystkim Życzyć Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia , spędzonych w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku !

Wychowawcy Świetlicy.

Kartki świąteczne

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia świetliki przygotowały przepiękne kartki świąteczne wraz z życzeniami , które zostaną przekazane Podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Nasze Elfy ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przekażą wykonane prace by uszczęśliwić wszystkich tych,którzy tej radości w tym czasie potrzebują najbardziej....

Witaj, św. Mikołaju

Miesiąc grudzień długo wyczekiwany przez naszych świetlików. Ulubiony czas oczekiwania na przyjście Św. Mikołaja .... Nasi podopieczni w minionym tygodniu poznali Mikołajkowe tradycje , zapoznali się z legendą o św. Mikołaju. Wspólnie wykonali Mikołajowe prace plastyczne,pisali piękne listy . Poznali różne piosenki o Mikołajowej tematyce. Był to niezwykle magiczny czas dla nas wszystkich.

Katarzynki i Andrzejki

Pod koniec listopada w świetlicy odbyły się wróżby i zabawy z okazji Andrzejek i Katarzynek. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii i tradycji tych zwyczajów. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz nauczycieli wróżbami.

Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę lub przedmiot. Kolejno zadaniem dzieci było wybieranie przyszłego partnera/partnerki poprzez nakłuwanie papierowego serca z przykładowymi imionami na odwrocie. Następną konkurencją było wróżenie za pomocą butów. Dzięki tej wróżbie możemy się dowiedzieć kto z uczestników zabawy najszybciej wejdzie w związek małżeński. Zabawy nie było końca. Imprezie przyświecała radosna atmosfera. Wszyscy uczestnicy podchodzili
do konkurencji w pełni zaangażowani.

Barbórka- świetliki miały okazję poznać czym jest to święto , zapoznały się z legendą pt: "Gustlikowy Skarb". Przybliżyliśmy uczniom na czym polega praca górników w kopalniach . Wykonaliśmy piękne prace plastyczne.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.