Świetlica

Janusz Korczak: „Nie zmuszajmy dziecka do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność. Nie każmy myśleć, lecz twórzmy warunki do myślenia. Nie żądajmy, lecz przekonujmy. Pozwólmy dziecku pytać i powoli rozwijać jego umysł tak, by samo wiedzieć chciało.”

Czas pracy świetlicy od godz. 6.45 do 17.00


Poniżej najnowsze artykuły związane z wydarzeniami oraz projektami dotyczącymi świetlicy szkolnej.

Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Miło nam poinformować, że świetlicowy konkurs pt. NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA został rozstrzygnięty. Dziękujemy za udział w konkursie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i niespodziankę, a autorzy zwycięskich prac dyplomy z nagrodą.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

W galerii prezentujemy konkursowe prace.

Życzenia

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Magiczny czas rodzinnych tradycji, gotowania wigilijnych potraw, szukania gwiazdkowych prezentów, sprzątania i przystrajania domu. Zanim zaczniemy odpoczywać doświadczamy świątecznej gorączki.

Dzień Pluszowego Misia

W minionym tygodniu nasze Świetliki świętowały Dzień Pluszowego Misia, który jest obchodzony na całym świecie 25 listopada. Dzieci poznały historię pluszowego misia i usłyszały wiele ciekawostek o tej zabawce. Świetliki chętnie wykonały wspaniałe prace plastyczne z postacią misia. Warto dodać, że prace te były nie tylko piękne, ale także ekologiczne, gdyż zostały wykonane z niepotrzebnych gazet. Dzieci tworzyły także rysunki pluszowego misia według własnych wyobrażeń. Były to niezwykle pomysłowe i kolorowe rysunki.

Drugim tematem poruszanym w zeszłym tygodniu podczas zajęć świetlicowych było zapoznanie się z najważniejszymi informacjami o Poznaniu. Nasze Świetliki wysłuchały „Legendę o poznańskich koziołkach”. Poprzez prezentacje multimedialne i ilustracje dzieci zostały zapoznane z poznańskimi zabytkami oraz herbem miasta. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci było poznanie kilku wyrazów w gwarze poznańskiej. Dopełnieniem zajęć była kolorowanka ze Starym Rynkiem, ratuszem i poznańskimi koziołkami.

"Dzień Niepodległości"

"Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium." 11 listopada- pamiętamy!

W Układzie Słonecznym wirują planety.....

W minionym tygodniu , nasze Świetliki poznały tajemniczy Kosmos. Wprowadzająca do tematu pogadanka oraz prezentacja multimedialna spowodowała ogromną ciekawość i chęć poznania , jakże jeszcze nieodkrytego Wszechświata. Dzieci chętnie chłonęły wiadomości dotyczące Układu Słonecznego , planet, wszelakich ciał niebieskich. Na podstawie zdobytych informacji wykonaliśmy prace plastyczne oraz model rakiety.

Różnią się kolorem, masą i rozmiarem....

Zdrowy talerz

Brokuły i pory , ogórki , kalafiory... - czyli owoce i warzywa w naszej diecie.

Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Konkurs "Pocztówka z wakacji "- rozstrzygnięcie.

Miło nam poinformować, że świetlicowy konkurs pt. Pocztówka z wakacji został rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród Świetlików, a efektem tego było ponad 40 prac. Aby ogłosić zwycięzców, zebrała się komisja oceniająca i wyłoniła najlepsze 9 prac. Wszyscy uczestnicy otrzymają niebawem podziękowania, a autorzy zwycięskich dzieł , dyplomy z niespodzianką.
Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.
W galerii prezentujemy zwycięskie prace.

Skarby jesieni

Nasze Świetliki spacerując po najbliższej okolicy , zaobserwowały zmieniający się krajobraz.

Konkurs plastyczny „Pocztówka z wakacji”

Świetlica szkolna pragnie zaprosić wszystkie dzieci z klas I –III do I edycji konkursu plastycznego pod hasłem: „Pocztówka z wakacji”.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.