Informacje dla klas 8

1 ) Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego ( załącznik)

Celem działania jest wspieranie i przygotowywanie uczniów do podejmowania decyzji edukacyjno– zawodowych, które jest zadaniem statutowym szkoły. Wewnątrzszkolny System Doradztwa, rozwijany na terenie szkoły, nie jest systemem diagnozującym, lecz systemem doradczym, który stwarza możliwości i pomaga w rozwiązywaniu problemów powiązanych z wyborem kierunku kształcenia, drogi kształcenia i planowaniem kariery zawodowej.

Prezentowany program przeznaczony jest do realizacji w szkole podstawowej na zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze, dodatkowe i godziny wychowawcze w zgodzie z programem profilaktyczno-wychowawczym. Wewnątrz Szkolny System Doradztwa realizowany jest w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce i został opracowany przez doradcę zawodowego. Dodatkowo w klasach I-VIII treści są realizowane zgodnie z podstawą programową / programem profilaktyczno-wychowawczym szkoły dla I i II etapu edukacji.

2) Planowane działania prowadzone w ramach orientacji zawodowej

Działania zaplanowane na rok szkolny 2023/2024:

Pierwsze półrocze:

- 10 godzin lekcyjnych dla klas VIIa, VIIc, VIId, 8d

- Udział uczniów w Targach Edukacyjnych organizowanych na terenie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce

Drugie półrocze

- 10 godzin lekcyjnych dla klas VIIIa, VIIIb, VIIIc , VIIb

3) Progi punktowe do szkoły ponadpodstawowej ( załącznik)

Udostępniamy zestawienie wyników uczniów zakwalifikowanych w rekrutacji podstawowej do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu i powiecie poznańskim na rok szkolny 2023/2024 ze strony Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży.

* Dokument opracowano na podstawie oferty edukacyjnej Miasta Poznania i Powiatu Poznańskiego na rok szkolny 2023/2024 opublikowanej na stronie internetowej: nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadpodstawowa oraz dokumentów wygenerowanych przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe „Raport – Analiza liczby punktów Poznań Szkoła Podstawowa 2023”.

4) Przydatne strony internetowe dla uczniów klas ósmych

https://takzdam.pl/kalkulator-punktow/ - Tutaj dowiecie się ile punktów można osiągnąć

https://waszaedukacja.pl/ - Tutaj znajdziecie wyszukiwarkę szkół ponadpodstawowych

https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolaponadpodstawowa/ - Tutaj znajdziecie aktualne informacje o rekrutacji w II półroczu

https://ko.poznan.pl/rodzice_uczniowie/rekrutacja/ - Tutaj znajdziecie aktualne informacje dotyczące rekrutacji w II półroczu

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.