Wiosna w pełni

Wiosna to czas, kiedy obserwujemy budzącą się pięknie do życia przyrodę i cieszymy słońcem. Oznaki wiosny zauważamy na pobliskich drzewach i krzewach. To na nich pojawiają się pączki, z których za jakiś czas rozwiną się liście i kwiaty. Wiosna to jedna z czterech pór roku, które możemy obserwować w przyrodzie strefy klimatu umiarkowanego czyli w Polsce, a jej kalendarzowy początek przypada na 21 marca. Dziś mamy już 15 kwietnia, a więc mamy WIOSNĘ W PEŁNI.

Czym charakteryzuje się wiosna? Przede wszystkim wzrostem średniej temperatury w ciągu doby, która w tym okresie waha się między 5˚C a 15˚C. Z każdym kolejnym dniem zmienia się również długość dnia i nocy. Dzień staje się coraz dłuższy, cieplejszy, a noc krótsza.Wiosną zarówno rośliny jak i zwierzęta zwiększają swoją aktywność. Coraz częściej słyszymy śpiew ptaków, a trawa staje się bardziej zielona. Kwitnące rośliny cieszą zarówno oczy jak i nosy.

Poniżej prezentujemy garść pomysłów związanych z tą porą roku. Przypomnicie sobie na pewno ważniejsze wiosenne daty, poznacie przysłowia, przeczytacie krótkie wiersze o tematyce wiosennej napisane przez dzieci. Obejrzycie charakterystyczne wiosenne kwiaty pojawiające się w lasach i na łąkach. Będziecie też mieli okazję wykonać kwiaty z papieru, a także posłuchać dźwięki i obejrzeć przepiękne kolory wiosny w filmikach oraz wysłuchać piosenek o wiośnie.

Zapraszamy do edukacji i zabawy!

Kategoria: