Artykuły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Na ten dzień - 21 czerwca z pewnością czekali wszyscy uczniowie.
Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski. Odbyły się cztery uroczystości - dla klas 1-2, 3-4, 5-7 oraz pożegnanie klas 8. W tym roku szkolnym 77 absolwentów opuściło mury naszej szkoły. Podczas uroczystego apelu Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła wszystkim absolwentom świadectwa ukończenia szkoły.
Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody. Za szczególne osiągnięcia nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Dopiewo. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce ufundowała nagrody za bardzo wysokie wyniki w nauce.
Wszystkim życzymy udanych wakacji!

Kreatywne Prace Plastyczne

– podsumowanie IV edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego.

W maju zakończyła się IV edycja międzynarodowego projektu edukacyjnego Kreatywne Prace Plastyczne.

Zasięg projektu był ogromny. W roku szkolnym 2023/24 ukończyło go ok. 21 500 uczestników w przedziale wiekowym od 3 do 24 lat. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas 1-3 w tym także uczniowie z naszej szkoły.

Razem z Panią Anną Szeremietiew klasa 2b, 2f i 2h aktywnie realizowała zaproponowane twórcze działania w ramach zajęć rozwijających zainteresowania. Projekt był niesamowity ze względu na szeroki wachlarz zaproponowanych technik plastycznych. W efekcie na pracach uczniów można było obserwować nadzwyczajną dziecięcą wrażliwość, wyobraźnię i kreatywność. Dzieła stworzone przez dzieci dowodzą, że możliwa jest transformacja tradycyjnej edukacji plastycznej na nowoczesną, kreatywną i promującą oryginalność.

Niezapomniany Występ Pełen Magii.

W miniony poniedziałek, 17 czerwca nasza szkoła podstawowa miała zaszczyt
gościć uczniów renomowanej szkoły baletowej, którzy zaprezentowali nam
niezwykły pokaz tańca. To wydarzenie, pełne magii i elegancji, na długo
pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
W poniedziałek przed południem sala gimnastyczna wypełniła się uczniami,
nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Występ rozpoczął się od krótkiego
wprowadzenia, w którym Pani dyrektor szkoły baletowej opowiedziała o historii i
misji placówki. Następnie na scenie pojawili się młodzi tancerze.
Pierwszym punktem programu był balet klasyczny. Wspaniałe kostiumy,
precyzyjne ruchy i pełna gracji choreografia zachwyciły publiczność. Widzowie
byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności technicznym i artystycznym
młodych baletnic i baletników.
Po klasycznym występnie, przyszła kolej na bardziej nowoczesne interpretacje
tańca. Tancerze zaprezentowali dynamiczny układ, łączący elementy baletu z
tańcem współczesnym. Ta część występu była pełna energii i emocji, co spotkało

Już prawie wakacje!

Odkąd pogoda nam sprzyja, coraz więcej czasu spędzamy na dworze. Gramy w kapselki, tworzymy kredowe dzieła i różne prace plastyczne z wykorzystaniem kwiatów porastających teren naszej szkoły. Odpoczywamy na kocykach i organizujemy pikniki... już tylko jeden krok dzieli nas od wakacji!

Dni tematyczne w świetlicy

Plan naszej świetlicy obfituje we wszelkie dni tematyczne. Najciekawsze obchodzone przez nas ostatnio święta to Dzień Czekolady, Dzień Marchewki, podczas którego wyciskaliśmy pyszny i zdrowy sok z marchewki i owoców, Dzień Dinozaura, gdy mogliśmy wcielić się w rolę paleontologów i uczestniczyć w wykopaliskach czy Dzień Gofra, w czasie którego każdy mógł skomponować swoje ulubione dodatki i cieszyć się smakiem wakacji. Zarówno wychowawcy jak i uczniowie uwielbiają takie dni, ktore są dla nas ciekawą odskocznią od codziennych zajęć.

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW 2023-2024 – ROZDANIE NAGRÓD

Nasza reprezentantki zdobyły drużynowy tytuł Mistrzyń Polski!

Mistrz Szybkiego Mnożenia

W tym roku, po raz drugi, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Mistrz Szybkiego Mnożenia. Konkurs polegał na tym, aby w ciągu 5 minut rozwiązać poprawnie jak najwięcej działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie, przygotowując się do konkursu mogli ćwiczyć na specjalnie do tego uruchomionej platformie, tam też śledzili swoje wyniki, pobijali rekordy, zdobywali odznaki. Aż 12 uczniów z naszej szkoły osiągnęło bardzo wysokie wyniki zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych.
A do najlepszych w Polsce należą:
TOBIASZ PINIARSKI, klasa 1D - MISTRZ POLSKI w kategorii klas pierwszych
BARTEK KWAŚNIEWSKI, klasa 1A - II WICEMISTRZ POLSKI w kategorii klas pierwszych
MAKSYMILIAN GEMBICKI, klasa 4C - II WICEMISTRZ POLSKI w kategorii klas czwartych
IGOR NICKE, KLASA 6C - II WICEMISTRZ POLSKI w kategorii klas szóstych.

„Nowe i stare formy komunikacji” Innowacja

W ciągu 9 miesięcy trwania programu innowacyjnego ,,Nowe i stare formy komunikacji” uczniowie klasy 3d ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce wraz z uczniami klasy 3a ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Baranowiemieli okazję uświadomić sobie, że zarówno nowoczesne, jak i starsze formy komunikacji są wartościowe. Każda z nich ma swoje zalety i każda może być skutecznie stosowana w określonych sytuacjach.

Lekcje języka angielskiego

W tym tygodniu nasi drugoklasiści wzięli udział w niezwykle angażującej lekcji języka angielskiego, która odbyła się w ramach przygotowań do zbliżających się wakacji. Tematem zajęć było wybieranie i zamawianie potraw oraz deserów w restauracji. Lekcja została przeprowadzona w formie dramy, co pozwoliło uczniom na aktywne zaangażowanie się w naukę.

Podczas zajęć dzieci wcieliły się w role klientów i kelnerów w restauracji. Przygotowano scenariusze rozmów, które pomagały uczniom w praktyce używać zwrotów i słownictwa związanego z jedzeniem i zamawianiem posiłków. Dzięki temu mieli okazję nie tylko poznać nowe słowa, ale również ćwiczyć poprawną wymowę i intonację w praktycznych sytuacjach.

Uczniowie świetnie się bawili, a jednocześnie rozwijali swoje umiejętności językowe. Taka forma nauki jest niezwykle efektywna, ponieważ angażuje dzieci na wielu poziomach - intelektualnym, emocjonalnym i społecznym. Dzięki elementom dramy dzieci mogły przełamać bariery językowe i zyskać pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim.

Podsumowanie sportowych sukcesów

Sportowe sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2023/2024 uplasowały naszą szkołę na wysokim VI miejscu w końcowej klasyfikacji współzawodnictwa szkół w powiecie poznańskim. Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się 14.06 2024 na stadionie lekkoatletycznym w Puszczykowie Pani dyrektor Iwona Napierała wraz z reprezentantami uczniów naszej szkoły i nauczycieli wychowania fizycznego odebrała puchar i pamiątkowy dyplom dla "NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY W POWIECIE POZNAŃSKIM w roku szkolnym 2023/2024".

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.