Wiadomość dla uczniów i rodziców

Uczniowie:

1. Bajka o tym, dlaczego warto się dzielić z innymi: soundcloud.com/kulczykfoundation/ziarenko-kawy-czyli-o-tym-ze-warto-dzielic-sie-z-innymi-czyta-natalia-kukulska?in=kulczykfoundation/sets/m-dre-bajki-z-ca-ego-wiata.

2. Materiały dotyczące bezpieczeństwa w sieci [załączniki: haslo.jpg i zasady-bezpieczenstwa internetowego.pdf.

Drodzy Uczniowie,

pewnie większość z Was zaskoczyła sytuacja, w której się znaleźliśmy. Jeszcze niedawno wszyscy spotykaliśmy się w szkole, teraz każdy z Was spędza czas w domu. W związku z tym część zastanawia się, w jaki sposób zmobilizować się do nauki w sytuacji, gdy uczycie się w domu - nie macie sprawdzianów i kartkówek.

Oto kilka podpowiedzi, w jaki sposób się zmotywować:

1. Zastanówcie się po co się uczycie?

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, nieoczekiwanej sytuacji. Nie oznacza to, że nie można tego czasu wykorzystać efektywnie. Każda sytuacja ma swoje plusy i minusy, postarajcie się znaleźć dobre strony tego, że jesteście teraz w domu.

Wielkanoc

Kochane świetliki poniżej przesyłamy materiały dotyczące Wielkanocy.

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia

Pozdrawiam Was serdecznie

Nauczyciele świetlicy

drive.google.com/file/d/1mPHZjv_Sj_hiOvm8JPWbk-Nt0jLjAJfM/view?usp=sharing

Innowacja „Wędrówki po świecie przyrody”w marcu

W marcu podczas innowacyjnych zajęć świetlicowych wyruszyliśmy na BAGNO oraz WRZOSOWISKO.

W ostatnim już etapie naszych przyrodniczych zajęć poznaliśmy między innymi inne nazwy określające bagno (mokradło, grzęzawisko trzęsawisko), odpowiedzieliśmy sobie na pytania skąd się biorą bagna i gdzie się tworzą oraz jaką ważną rolę pełnią w życiu człowieka i samej przyrody. Dyskutowaliśmy przez dłuższą chwilę na temat ochronnej roli bagien przed powodziami i globalnym ociepleniem. Powiedzieliśmy sobie także czym jest wrzosowisko i jakie rośliny je tworzą.

Omawiając te dwa naturalne ekosystemy przeszliśmy do charakterystycznych zwierząt w nich występujących i tutaj zatrzymaliśmy na jednym z nich, na żabie. Powiedzieliśmy sobie, że to przykład organizmu wodno-lądowego i wymieniliśmy sobie jej ważniejsze przystosowania do życia w wodzie i na lądzie. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały owe przystosowania zaprezentowane na zdjęciach i zadawały przy tym dużo pytań.

Kochane Świetliki!

Zachęcamy Was do działań świetlicowych. Wszystkie chętne świetliki znajdą tutaj materiały edukacyjne do pracy w domu. Będziecie mogli tańczyć, śpiewać, grać w gry edukacyjne online , rysować , malować , tworzyć dzieła plastyczne . Wszystkie materiały mają formę odpoczynku i relaksacji tak byście miło spędzili czas po skończonych Waszych lekcjach.

Zachęcamy wszystkich do dzielenia się z nami Waszymi dokonaniami przez Mobi Dziennik.

Pozdrawiamy Was i Tęsknimy !

Wychowawcy świetlicy

PTAKI ZWIASTUNAMI WIOSNY i nie tylko

Niedawno rozpoczęła się nowa pora roku jaką jest wiosna. Jak powszechnie wiadomo wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Budzą się na przykład niektóre zwierzęta z zimowego snu. Innym symptomem jej nadejścia są przylatujące z dalekich krajów do Polski ptaki. Czy wiesz jakie?

Jeśli tak, to świetnie, możesz sobie te wiadomości utrwalić, a jeśli nie, to z pewnością je z nami poznasz lub sobie przypomnisz. Poniżej prezentujemy ciekawe materiały do edukacji oraz zabawy w postaci kolorowych prezentacji multimedialnych, zagadek, quizów, filmików przyrodniczych i propozycji prac plastyczno-technicznych dla Ciebie z tematu „PTAKI ZWIASTUNAMI WIOSNY i nie tylko”.

Zapraszamy do zapoznania się i życzymy udanej zabawy!

Kochane Świetliki!

Poniżej przesyłamy propozycje wiosennych materiałów :)

Pozdrawiamy Was i Tęsknimy!

Wychowawcy świetlicy

Nie ma czasu na nudę

Drodzy Uczniowie!

W związku z aktualną sytuacją zachęcamy do super zabawy. Zakręć wirtualnym kołem "Co dziś zrobię"!
Do dzieła!

Klasa 3c zdobyła Krajową Odznakę Jakości

Znak Jakości jest konkretnym wyrazem uznania dla nauczycieli i szkół za wysoki poziom ich działań eTwinning.

Akcja ANTYSMOGOWA 2020 w ramach projektu ESA

W dniach 26.02.2020-11.03.2020 w ramach trzyletniego ogólnopolskiego projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa) została przeprowadzona w naszej szkole już druga Akcja Antysmogowa. Jej głównym celem było propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość, a tegorocznym naszym hasłem przewodnim było szerzenie idei "LEPIEJ ŚMIECI SEGREGOWAĆ NIŻ JE PALIĆ”.

Bierzemy udział

Organ prowadzący