Artykuły

Innowacja pedagogiczna pt: " Świetlicowy ogródek ".

W miesiącach kwiecień- czerwiec świetlica szkolna wprowadziła innowację pedagogiczną pt: "Świetlicowy ogródek". Innowacja ta przeznaczona jest dla uczniów klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Obserwując duże zainteresowanie wśród uczniów tematyką przyrodniczą chciałyśmy stworzyć dla uczniów kącik ekologiczny , w którym będą mogli prowadzić obserwacje , nauczą się dbania o przyrodę. Pragniemy by uczniowie od najmłodszych lat dostrzegali piękno przyrody , zauważyli zmiany jakie w przyrodzie zachodzą. W kąciku przyrody świetliki posadziły pierwsze wiosenne kwiaty , poznały ich nazwy i pochodzenie. Wykonaliśmy wspólnie piękne prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik.

W galerii prezentujemy przykładowe prace naszych uczniów.

Wychowawcy świetlicy

Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wychowawcy świetlicy szkolnej zorganizowali dla klas pierwszych Dzień Sportu . Wszystkie klasy pierwsze miło spędziły dzień na świeżym powietrzu wykonując różne zadania sportowe m.in rzut do kosza , biegi , skoki obunóż , przejście przez tunele . Panowała wspaniała atmosfera , uczniowie dopingowali się wzajemnie . Każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności sportowe .

Na koniec tego sportowego dnia uczniowie dostali miły upominek w postaci baniek mydlanych .

Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom za zaangażowanie, a Radzie Rodziców za sfinansowanie upominków dla naszych świetlików.

W galerii prezentujemy zdjęcia z dzisiejszego Świętowania Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej.

Wychowawcy świetlicy

Podróż marzeń

Uczniowie klas: 5e, 6a, 6b, 6c, 6d i 7d, mieli możliwość wykonania zadania dla chętnych pt. „Podróż marzeń”.

Doświadczenie przyrodnicze

Klasa 1h wraz z wychowawcą wykonała doświadczenie przyrodnicze.
Każde dziecko przygotowało własny woreczek strunowy, który wypełniło ziemią.

Maj w świetlicy...

W pierwszych tygodniach świetliki poznały Unię Europejską, czym ona jest dla nas , co ona oznacza , jakie kraje wchodzą w skład UE. Uczniowie pracowali w grupach , wykonywali wspólnie flagę Europejską. Były quizy, zgadywanki , kolorowanki tematyczne.

Następnie przenieśliśmy się wspólnie do świata książek. Poznawaliśmy rodzaje książek , jak książka wyglądała dawniej a jak wygląda w dzisiejszych czasach. Każdy mógł opowiedzieć o swojej ulubionej książce , zrobić zakładkę. Czytaliśmy wspólnie wiersze znanych twórców literatury dla dzieci.

Na deser majowy Dzień naszych MAM czyli święto ulubione przez naszych uczniów. Każdy mógł stworzyć coś pięknego , coś wyjątkowego , od serca dla ukochanych MAM. Opowiadaliśmy o swoich mamach , co w nich jest tak wyjątkowego , jedynego w swoim rodzaju. Powstały piękne portrety , prace plastyczne . Wykonaliśmy upominki dla każdej mamy .

Wiosna za naszymi oknami sprawiła że każdego dnia bawiliśmy się na świeżym powietrzu, integrując się ze sobą wzajemnie .

W galerii prezentujemy przykładowe prace plastyczne naszych uczniów.

Wychowawcy świetlicy

Sukces naszych uczniów w konkursie j. niemieckiego „Lesen gehen…”

20 maja w Bibliotece Filologicznej Novum UAM odbył się finał XI już edycji Konkursu Pięknego Czytania wierszy niemieckich „Lesen gehen …”. Konkurs organizowany jest przez poznański oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego przy współpracy Biblioteki Filologicznej Novum Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Biblioteki Goethe Institut.
Ze 112 uczniów z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego komisja zakwalifikowała do finału 30 osób, w tym aż dwie z naszej szkoły: Patrycję Witkowską z klasy 8E oraz Dominika Śliwińskiego z klasy 8D. Patrycja i Dominik zaprezentowali w sobotę po dwa wiersze niemieckich autorów: „in der u-bahn” Michaela Hammerschmida i „Reisegedanken” Wilhelma Buscha oraz „Papierschiff im Rinnstein” Helmuta Ballot i „Ausflug der Wale” Renate Beddensiek .

V Szkolny Konkurs Młodego Instrumentalisty - zobacz film

24 kwietnia odbył się V Szkolny Konkurs Młodego Instrumentalisty. W konkursie wzięło udział 18 instrumentalistów. Występy oceniała komisja konkursowa w składzie : Joanna Jurek, Beata Prusak, Mariusz Sałata, która kierowała się następującymi kryteriami oceny :

• dobór repertuaru,
• muzykalność uczestników,
• aranżacja,
• ogólny wyraz artystyczny

Po wysłuchaniu 18 propozycji konkursowych Jury postanowiło przyznać :

W kategorii Klasy 1-3
I miejsce ex aequo Jagoda Szukała, Jakub Giemza
II miejsce ex aequo Aleksandra Nowacka, Hanna Gralewska
III miejsce ex aequo Lidia Baumgart, Jagoda Krówczyńska, Urszula Nowacka

W kategorii Klasy 4-8
I miejsce ex aequo Szymon Giemza, Dawid Pelko
II miejsce ex aequo Dominika Giemza, Weronika Juszczyk, Maksymilian Kuroczycki, Dominik Śliwiński
III miejsce ex aequo Aleksandra Kościelska, Karolina Przybyła, Olga Solarczyk, Marta Rosół, Natasza Przybylska

II Wieczór Egzaminacyjny

W ostatni piątek 12 maja nasi ósmoklasiści mieli możliwość uczestniczenia w II Wieczorze Egzaminacyjnym organizowanym przez panie polonistki: Natalię Żuk, Paulinę Frankiewicz i Justynę Furmaniak.

Uczniowie powtarzali zagadnienia z zakresu języka polskiego w tym gramatykę, teorię literatury oraz lektury. Zajęcia przygotowane były w formie zabaw, quizów i wysp zadaniowych.

W przerwie od wysiłku umysłowego można było posłuchać muzyki lub coś przekąsić.

Ósmoklasiści trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA

We wtorek 9 maja uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki. Przywitali ich przyjaciele ze Stumilowego lasu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie "Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka", przygotowane przez starsze koleżanki. Następnie odszyfrowały hasła mówiące o wartościach, jakie daje czytanie książek. Z entuzjazmem recytowały przygotowane na tę okoliczność rymowanki o tym, jak obchodzić się z książkami. Gdy wszyscy byli gotowi, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały książeczki.

Laboratoria Przyszłości

Uczniowie ze szkoły podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce biorą udział w projekcie "Laboratoria przyszłości" realizowanym przez rząd polski.

Dodatkowo uczestniczą oni w kółkach zainteresowań, co daje im jeszcze większe możliwości rozwoju swoich pasji i zdolności.

W ramach projektu "Laboratoria przyszłości", młodzież ma dostęp do nowoczesnego sprzętu i technologii wspieranych przez naukowców z różnych dziedzin.

Uczestnictwo w kółkach zainteresowań pozwala na skupienie się na konkretnych dziedzinach nauki lub hobby, co w połączeniu z programem "Laboratoria przyszłości" daje uczniom szansę na jeszcze szersze szlifowanie swoich umiejętności.

W kółkach zainteresowań uczniowie mogą realizować swoje zainteresowania, np. rozwijać umiejętności matematyczne, programistyczne czy też projektować i budować maszyny.

Zdjęcia wykonała Pani Karolina Małecka z uczniami, wykorzystując sprzęt fotograficzny otrzymany w ramach Laboratoriów przyszłości.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.