Artykuły

Wieści z Malinowej - wydanie wakacyjne

Wieści z Malinowej - wydanie wakacyjne - ZAPRASZAMY

Tajemnice Lasów Palędzko-Zakrzewskich

14 czerwca 2022 roku uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami oraz kołem historycznym"Wokół nowożytności" uczestniczyli w uroczystym apelu pamięci poświęconym ofiarom zbrodni nazistowskich w Lasach Palędzko-Zakrzewskich w latach 1939-1943.

Apel w obecności włodarzy naszej gminy, Kompani Honorowej Wojska Polskiego oraz Orkiestry Wojska Polskiego, a także reprezentacji pozostałych szkół gminnych odbył się w Kwaterze Głównej w pobliskich lasach.

Delegacja Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły złożyła kwiaty na grobach pomordowanych, a przedstawiciele klas ósmych zapalili znicze.

Uroczystość była jednocześnie zakończeniem tegorocznego projektu "Tajemnice Lasów Palędzko-Zakrzewskich" realizowanego przez polonistów i historyków w naszej szkole.

Wszystkim uczestnikom godnie reprezentującym naszą szkołę serdecznie dziękujemy.

Szkolni Koordynatorzy Projektu

Konkurs literacki "Moja rodzina"

Miło nam poinformować, że konkurs literacki pt: "Moja rodzina" został rozstrzygnięty:

I miejsce Zuzanna O. z kl. 1d

II miejsce Anna S. z kl. 1d

III miejsce Zuzanna B. z kl. 2B

Dziękujemy za udział w konkursie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i niespodziankę, a autorzy zwycięskich prac dyplomy z nagrodą.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

W galerii prezentujemy konkursowe prace.

Majowy Konkurs Biblioteczny

W maju, uczniowie klas 2-7 zostali zaproszeni do udziału w konkursie na komiks, pod hasłem "Przygoda z książką". Należało przedstawić bohaterów i ich przygodę w krótkiej formie rysunkowej i literackiej. Precyzję i dokładność wykonania można podziwiać w załączonej galerii zdjęć. Prace podzielono na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas 2-4 oraz klas 5-7. Najciekawszy komiks w grupie starszej przygotowała Marika z klasy 7A. Drugie miejsce zajęły Ola i Lena z klasy 5D. Wśród uczniów młodszych zwyciężyła Oliwia z 3E, miejsce drugie zajęła Laura z 3E, miejsce trzecie Fabian z 2F. Gratuluję laureatom oraz pozostałym autorom prac. Zapraszam do udziału w kolejnych konkursach bibliotecznych.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Świętowaliśmy ten dzień także w naszej świetlicy. Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy z chustą animacyjną, z balonami czy bańkami mydlanymi. Świetliki z radością i entuzjazmem brały udział w zabawach ruchowych.

Uczniowie wykonali wiele prac plastycznych, które tematycznie nawiązywały do Dnia Dziecka. Były to rysunki dzieci z różnych krajów i kontynentów. Świetliki dowiedziały się, jakie prawa i obowiązki mają dzieci. Wykonywały w grupie plakat, na którym umieściły rysunkowe przedstawienie praw dzieci. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki, rebusy i krzyżówki o Dniu Dziecka. Nauczyli się piosenki Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.

Wychowawcy świetlicy życzą wszystkim dzieciom mnóstwo radości, zdrowia, pomyślności i uśmiechu na twarzy na każdy dzień, nie tylko w Dzień Dziecka :)

Ogólnopolski Dzień Marzeń

Dnia 28 maja 2022 r. nasza szkoła we współpracy z Fundacją Mam Marzenie zorganizowała Ogólnopolski Dzień Marzeń poświęcony profilaktyce zdrowia i marzeniom. Inspiracją i motywacją do stworzenia tego wyjątkowego dnia stało się niezwykłe spotkanie z Marzycielem – Krystianem, który zamarzył o przebadaniu swoich kolegów i koleżanek w swojej szkole pod kątem nowotworów, aby nikt nie musiał cierpieć tak jak on. W dniu wydarzenia w naszej szkole można było skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich (laryngolog, pediatra, ortopeda, ginekolog), z wizyty u stomatologa, podologa, optometrysty. Pani pielęgniarka oferowała pomiar wzrostu, wagi i ciśnienia tętniczego. Najmłodsi, uczestnicząc w Grze MARZEŃ o zdrowie mogli odwiedzić Szpital Pluszowego Misia i samodzielnie wyleczyć swoje pluszaki, a przy okazji przełamać strach przed lekarzami i przyrządami medycznymi. W „gabinecie” dietetyka było zdrowo i kolorowo. Można było poczęstować się różnymi rodzajami koktajli, soków, a także spróbować zdrowych przekąsek owocowo - warzywnych.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 2022

W dniu 30 maja w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.
Powrót do przedcovidowej tradycji okazał się bardzo udany, wysłuchaliśmy 13 piosenek wykonanych na bardzo wysokim poziomie i jurorzy długo nie mogli zdecydować, kogo wyróżnić.
Pani Kasia Lisiewicz, wieloletnia organizatorka konkursów poezji i piosenki irlandzkiej, pani Olga Martynenko, anglistka i artystka z Ukrainy, pan Grzegorz Tomczak, poeta i autor wielu znanych piosenek oraz pan Mariusz Sałata po długich debatach ogłosili zwycięzców:
I miejsce - Leon Olek ze Szkoły Podstawowej w Lusowie
II miejsce - Zuzanna Karczewska z naszej szkoły
III miejsce ex aequo- Joanna Gumus i Dominika Maćkowska ze szkoły w Dąbrowie oraz Lena Norsesowicz z naszej szkoły
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy, dziękujemy za występ i oczywiście zapraszamy serdecznie za rok.
Do zobaczenia!

Organizatorzy:
Ewa Troczyńska
Natalia Dziadko
Joanna Malicka
Agnieszka Smolarek

Uroczyste pasowanie na czytelników.

Uczniowie klas pierwszych zostali w maju pasowani na czytelników biblioteki. Dzieci przygotowały kolorowanki z grafiką tegorocznego Tygodnia Bibliotek, pod hasłem "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Starsze koleżanki z klasy siódmej, wesoło i poetycko przypomniały maluchom jak należy dbać o książki, co nam daje czytanie i zaprosiły do częstego korzystania ze skarbów biblioteki. Na pamiątkę każdy pierwszak otrzymał książeczkę. Wszystkie dzieci przyznały z entuzjazmem i głośno powtarzały, że:

Gdy czytamy - radość mamy. Gdy czytamy - smutki przeganiamy. Gdy czytamy - drzwi do świata otwieramy.

Tagi: 

Dzień Mamy

Tematem zajęć świetlicowych, w minionym tygodniu, był Dzień Mamy.

Podsumowanie akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy akcję "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Celem projektu było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, a także zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Wspólnie udało nam się zebrań 980 kg elektroodpadów, za które otrzymaliśmy bon o wartości 147 zł. Kwotę bonu postanowiliśmy przekazać na rzecz pomocy Ukrainie. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.