Artykuły

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to czas błogiego odpoczynku od nauki, czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że każdy spędzi ten czas radośnie . Wspólnie ze świetlikami omówiliśmy zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Wykonaliśmy wspólnie plakaty , powstały piękne prace plastyczne związane ze sportami zimowymi.

Życzymy Wszystkim Udanych zimowych wakacji !!!

Wychowawcy świetlicy

BEZPIECZNE FERIE-ZASADY

Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego pt. "Najpiękniejsza ozdoba świąteczna ”.

W grudniu 2022 r. w naszej szkole odbył się bożonarodzeniowy konkurs plastyczny, którego zadaniem było stworzenie oryginalnej ozdoby świątecznej. W konkursie udział wzięli chętni uczniowie z klas IV-VII, którzy wykonali: ozdoby choinkowe, szopki, stroiki, wypieki z ciasta piernikowego….itp. Prace były wyeksponowane na świątecznej wystawie w holu szkoły, a autorzy otrzymali dyplomy i atrakcyjne upominki w postaci zestawów malarskich i rysunkowych. Nagrody zostały ufundowane ze środków Rady Rodziców.

Gratulujemy zwycięzcom!

Idą Święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj!

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji pt.

Idą Święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj! organizowaną przez Fundację Dbam o Mój Zasięg.

organizator: Adam Kierończyk

Witamy Nowy Rok!

W miesiącu styczeń świetliki wykonały piękne kalendarze na Nowy Rok. Każdy mógł się podzielić swoimi postanowieniami noworocznymi. Utrwaliliśmy wspólnie pory roku, miesiące, dni tygodnia. Tańczyliśmy z balonami, śpiewaliśmy piosenki , przygotowaliśmy piękne maski karnawałowe idealne na bal. Zabawom sprzyjała noworoczna atmosfera.

"ZWYCIĘZCY KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MY SUPERHERO":

"ZWYCIĘZCY KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "MY SUPERHERO":

Paweł Piasecki 2d

Helena Werschler 2c

Oleksandra Kozak 2d

Hanna Czajka 3g

Bartosz Lembicz 2g

Adam Kupś 2c

Dominika Furmaniak 2d

Feliks Malinowski 2c

Fabian Giszczyński 3f

Adam Wyrobek 3b

Aleksandra Napierała 2b

Anna Sworek 2d.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!"

„Laboratorium przyszłości”

W ramach Projektu „Laboratorium przyszłości” szkoła otrzymała mikroskopy optyczne. Uczniowie korzystali z nich w ramach lekcji biologii w klasie 5 i 6. Zostały także wykorzystane podczas kółek zainteresowań z przyrody i biologii. Uczniowie obserwowali wybrane preparaty. Mogli również wykonać własne preparaty np. ze skórki cebuli, liści brzozy. Zainteresowanie wśród dzieci było duże a obserwacjom nie było końca.
Podczas kółka zainteresowań z biologii uczniowie, dzięki teleskopowi optycznemu mogli poznać zasadę jego działania. W początkowej fazie uczniowie złożyli teleskop i starali się nauczyć jego obsługi. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób działa ten przyrząd oraz co można nim obserwować. Uczniowie z entuzjazmem podeszli do nauki jaką jest astronomia. Miejmy nadzieję, że uda nam się wkrótce poobserwować obiekty niebieskie.

Impresjonizm- wystawa prac uczniów.

Impresjonizm w plastyce to kierunek powstały w XIX w. Najbardziej charakterystyczną cechą malarstwa i rzeźb impresjonistycznych było dążenie do oddania zmysłowych, ulotnych momentów – „złapania uciekających chwil”. Takiego doświadczenia na lekcjach plastyki, podjęli się uczniowie klas siódmych. Zainspirowani obrazami impresjonistycznych malarzy oraz ich techniką malowania mieli za zadanie namalować farbami swoje dzieło. Uczniowie poradzili sobie z tym tematem rewelacyjnie, uchwycili charakter i styl tego kierunku. Przykłady prac można obejrzeć na wystawie w holu naszej szkoły.

Zapraszamy!

Sukcesy naszych uczniów

Dzielni ósmoklasiści!
W październiku i listopadzie uczniowie naszej szkoły zmagali się z Przedmiotowymi Konkursami Kuratoryjnymi. Wszyscy bardzo dzielnie się do nich przygotowywali, jednak tylko części udało się przejść do kolejnych etapów.
Brawa należą się:
Magdalenie Grzelak 8a - etap wojewódzki z języka polskiego,
Adamowi Pelko 8a - etap wojewódzki z geografii,
Bartoszowi Rosołowi 8b - etap wojewódzki z geografii, historii oraz etap rejonowy z języka angielskiego.
Pod koniec stycznia odbędzie się również 2 etap Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, do którego przeszli:
Michał Andrzejewski 8c,
Jan Bereś 8a,
Magdalena Grzelak 8a,
Gabriela Piniarska 8a
.

Za przygotowanie olimpijczyków odpowiedzialne są panie: mgr Agata Ezewusi, mgr Paulina Frankiewicz, mgr Beata Prusak, mgr Natalia Żuk.
Gratulujemy wszystkim dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki w następnych etapach :)

Życzenia świąteczne

Boże Narodzenie

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.