Artykuły

Kibicuj z klasą

10 listopada 2019 roku uczniowie klas 3, wybrali się na mecz ekstraklasy Lech Poznań- Korona Kielce. Pani Monika Nowacka zorganizowała wyjazd na mecz w ramach kolejnej edycji akcji „Kibicuj z Klasą”. W wyjściu uczestniczyło 22 uczniów, którzy mogli dopingować „Kolejorzowi” na trybunach Stadionu Poznania. Celem wyjazdu było propagowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie mogli również obserwować na żywo znanych piłkarzy Lecha i Korony oraz przeżywać niesamowitą atmosferę panującą na Stadionie w Poznaniu. W trakcie meczu wszyscy przeżywali prawdziwą huśtawkę nastrojów. Nasi uczniowie zobaczyli dobrą grę Poznańskich zawodników oraz celny strzał wykonany przez Thomasa Rogne, lecz na nasze nieszczęście cofnięty przez sędziego. Podopieczni Dariusza Żurawia zakończyli widowisko remisem 0:0.

Zapomniana forma komunikatu

Projekt klas 5d i 2c.

Uczniowie w/w klas biorą udział w Projekcie:

Zapomniana forma komunikatu

Klasa 5d przygotowała kartki - niespodzianki z okazji 18 - tych urodzin dla Krzysia z Zespołem Downa.

Klasa 5d i 2c szykują kartki i listy świąteczne dla uczniów ze

Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie (adres szkoły: ul. Rycerska 5, 14-100 Ostróda).

Agnieszka M.Wąsik

Anna Wiśniowska

Nietypowe powtórzenie

Na jednej z ostatnich lekcji historii klasa 5 C powtarzała materiał dotyczący starożytnego Rzymu. Nie było to jednak zwykłe powtórzenie - uczniowie tworzyli bowiem pizzę historyczną.

Pomysł bardzo spodobał się wszystkim. Mimo tego, że trzeba było obejść się smakiem, powtórzyliśmy wiadomości o republice, patrycjuszach i plebejuszach, początkach chrześcijaństwa, akweduktach i innych informacji dot. starożytnego Rzymu.

Nie pozostaje nic innego, by przy kawałku pizzy przygotować się do sprawdzianu :)

Paulina Frankiewicz

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA FORMĘ PRZESTRZENNĄ (RZEŹBĘ) EDYCJA I „PRZYJACIELE SĄ JAK CICHE ANIOŁY, KTÓRE PODNOSZĄ NAS, KIEDY NASZE SKRZYDŁA ZAPOMINAJĄ JAK LATAĆ.”

Zapraszamy uczniów klas I-VII szkół podstawowych do wzięcia udziału w gminnym konkursie na formę przestrzenną (rzeźbę) przedstawiającą anioła. Prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej w formie przestrzennej. Tematyka prac powinna być związana z tytułem konkursu, głównym motywem przewodnim jest postać anioła.

Prace należy nadesłać lub dostarczyć osobiście w terminie do 6 grudnia 2019 r.Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 10 grudnia 2019. Po ogłoszeniu wyników nastąpi uroczyste rozdanie nagród w dniu 18 grudnia 2019 r. o godz. 10.15 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

organizatorzy

J.Krok, A.Kierończyk

Podsumowanie projektu Poppy Day

W ramach projektu Poppy Day, przedstawiciele klas 6 odwiedzili groby żołnierzy brytyjskich na cmentarzu na Cytadeli

Ten magiczny czas - 18 ogólnopolski konkurs plastyczny.

Miło nam ogłosić, że z pośród otrzymanych prac na konkurs plastyczny pt. "TEN MAGICZNY CZAS", trójka naszych uczniów została zakwalifikowana do dalszego etapu ogólnopolskiego:

M. Gałecka 5e, Z. Ceglowska 6e oraz J. Kosińska z 4b

Czekamy na dalsze wiadomości od organizatorów!

Trzymamy kciuki.

Uczniowie i nauczyciele w hołdzie bohaterom walczącym o Niepodległą Ojczyznę.

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawiekowe dążenia kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości. Wolność wywalczyli sobie sami Polacy, wykorzystując zaistniałe sprzyjające okoliczności historyczne.

8 listopada cała społeczność szkolna obchodziła 101 rocznicę odzyskania niepodległości, pamiętając w wierszu, pieśni i tańcu o tych, którzy przez cały XIX wiek zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa i za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Arleta Mytko i Ilona Sekuterska

W piątek, 8 listopada, w naszej szkole odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Klasy 2e i 2f, które były gospodarzami uroczystości przedstawiły program artystyczny. Pozostałe klasy na poziomach 1,2,3 przygotowały różne pieśni patriotyczne. Wysoki poziom wykonania, powaga oraz zaangażowanie młodych artystów zachwyciły wszystkich odbiorców, zarówno uczniów jak i wychowawców. Widzowie mogli wysłuchać takich pieśni jak: "Wojenko, wojenko", "My pierwsza brygada", "Szara Piechota", "O mój rozmarynie", "Ojczyzno ma", "Białe róże", "Rozszumiały się wierzby płaczące", "Przybyli ułani pod okienko".

Dziękujemy młodym artystom i wychowawcom za przygotowanie i piękne wykonanie pieśni.

Podsumowanie akcji "Opatrunek na ratunek"

Od 11 października do 8 listopada w naszej szkole po raz kolejny przeprowadzona została akcja charytatywna pod nazwą „Opatrunek na ratunek” organizowana już ósmy raz przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

"Wychowanie Przez Czytanie".

We wrześniu szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Wychowanie Przez Czytanie", prowadzonego przez Fundację" ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom". Celem programu jest wprowadzenie dzieci w świat wartości w oparciu o opowiadania zebrane w książce pod tytułem "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach".

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/wychowanie-przez-czytanie-2019

Program „Wychowanie przez czytanie” skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
Pod kierunkiem nauczycieli-wychowawców uczniowie omawiają istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, jak również tworzą krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości.
Zajęcia często przybierają formę pracy w grupach, tworzenia wspólnej mapy mentalnej bądź dyskusji w oparciu o czytane teksty i własne przemyślenia.

Opracowała Beata Prusak.

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.