Artykuły

Nie bądźmy "ZARAZ" w te ferie

#ZARAZ to kampania społeczna, której celem jest pokazanie jak duży wpływ na spłycenie relacji domowych i jakości
w rodzinie ma fakt, że żyjemy w coraz bardziej
cyfrowym świecie. Najbardziej widoczne jest to w zachowaniu dzieci, które mając niewłaściwy wzorzec postępowania wpajany od najmłodszych lat, powielają go w przyszłości. Takim właśnie
wzorcowym przykładem jest słowo „ZARAZ”, którym posługujemy się wszyscy bez względu na wiek. Punktujemy jednak dorosłych.
Liczymy na to, że rodzice zaczną zwracać baczniejszą uwagę na komunikację i docenią czas spędzany razem z dziećmi. (Fundacja "DWA OGNIE")

www.youtube.com/watch?v=lvJ-YPBr5Pg

Gramy z WOŚP

Szanowni Państwo!

Jest nam miło poinformować, że w tym roku Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

W związku z powyższym w najbliższym tygodniu (tj. 10.01.-14.01.2022 r.) Samorząd Uczniowski będzie kwestował według poniższego harmonogramu:

- 7:15-8:30 przy wejściu w części B,

- długie przerwy - przy wejściu na stołówkę,

- środa - przy wejściu w części B od 15:00 do 15:45.

Pokażmy, że potrafimy pomagać!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

„Rodzicielstwo to wyzwanie. Uważaj, żeby czegoś nie przegapić”

Kampania „Uważni Rodzice”, realizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom siłę w partnerstwie z Fundacją Orange, zwraca uwagę na kluczową rolę rodzicielskiej uważności w ochronie dzieci przed zagrożeniami online. Przekazy akcji koncentrują się na problemie manipulowania dziećmi w celu nakłaniania ich do tworzenia i przesyłania materiałów o charakterze erotycznym, a czasem również spotkania w celu wykorzystania seksualnego dziecka. Hasło kampanii „Rodzicielstwo to wyzwanie. Uważaj, żeby czegoś nie przegapić” pokazuje, jak ważny jest realny kontakt rodzica z dzieckiem dla zapewnienia mu bezpieczeństwa. Od czerwca 2010 roku uwodzenie dzieci w internecie to przestępstwo, a mimo to każdy kolejny rok przynosi rosnąca liczbę wszczętych z tego przepisu postępowań. Od stycznia do października 2017 roku odnotowano ich aż 587.

Dajemy Dzieciom Siłę

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę z nowym rokiem podzieliła się z nami kampanią "CIAŁO NEUTRALNY DOM". Kampania ma uwrażliwić dorosłych na kwestie wyglądu ich nastoletnich dzieci oraz uświadomić skalę wpływu internetowych wzorców na dobrostan psychiczny i zachowania dzieci i młodzieży. Każdy dorosły ma wpływ na kształtowanie przestrzeni domowej, miejsca w którym dzieci i nastolatki czują się bezpieczne, szanowane i nieokreślane. (FDDS)

Co trzecia dziewczyna (33%) i co piąty chłopak (21%) odczuwa presję, by wyglądać lepiej. (FDDS) Internet i media społecznościowe nad wyraz eksponują konkretne wzorce dotyczące urody. Wzorce te często prowadzą do niskiej samooceny dzieci powodując niezadowolenie i przygnębienie.

Sprawdź co możesz zrobić...

Gramy z WOŚP!

Szanowni Państwo!

Jest nam miło poinformować, że w tym roku Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

W związku z powyższym w najbliższym tygodniu (tj. 10.01.-14.01.2022 r.) Samorząd Uczniowski będzie kwestował według poniższego harmonogramu:

- 7:15-8:30 przy wejściu w części B,

- długie przerwy - przy wejściu na stołówkę,

- środa - przy wejściu w części B od 15:00 do 15:45.

Pokażmy, że potrafimy pomagać!

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Podsumowanie akcji: "Prezenty do Domu dziecka"

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję i przekazanie tak wielu darów dla podopiecznych domu dziecka. Dzięki Państwa ofiarności spełniliśmy marzenia dzieciaków. Wolontariusze z wielkim zaangażowaniem pięknie spakowali zebrane prezenty. Po raz kolejny jako społeczność szkolna udowodniliśmy, że los innych nie jest nam obojętny. Mimo trudnych dla nas wszystkich czasów, nasz apel o pomoc potrzebującym spotkał się z dużym odzewem, za co bardzo dziękujemy!

Szkolny Klub Wontariusza

Plastyczne inspiracje kl. V

Klasy V na lekcjach plastyki wykonywały pracę związane z twórczością znanego polskiego malarza T. Makowskiego. Artysta był grafikiem, malarzem i rysownikiem działającym od 1908 roku w Paryżu. Urodził się w Oświęcimiu 1882r - zmarł w 1932r. w Paryżu. Jego prace do dzisiaj inspirują innych, a także podziwiane są przez wielu ludzi.

Uczniowie pięknie poradzili sobie z zadaniem, a ich pracę są godne podziwu.

Święta Bożego Narodzenia

Życzenia

Akcja "Paczka dla DPS w Lisówkach"

Nasi Wolontariusze w ramach akcji zbierali kawy, herbaty i słodyczce, z których następnie pod opieką opiekunów SKW przygotowywali paczki dla pensjonariuszy DPS w Lisówkach. Wolontariusze wykonali również kartki świąteczne, następnie przedstawiciele SKW wraz z jednym rodziców dostarczyli wszystko na miejsce. Przywitani zostali przez przedstawiciela mieszkańców DPS-u, który z ogromnym wzruszeniem bardzo dziękował wszystkim zaangażowanym. Tak jak również pracownicy placówki.

Podziękowania za hojność i serca dla wszystkich, którzy wsparli naszą zbiórkę

SKW

MIKOŁAJKOWE DRZEWO KSIĄŻKOWYCH MARZEŃ

Na przełomie listopada i grudnia odbył się szkolny konkurs " Mikołajkowe drzewo książkowych marzeń". Uczestnicy przygotowali projekty okładek oraz krótki opis treści książek, które chcieliby przeczytać lub czytali i chcą polecić innym. Udział wzięło 42 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Najlepsze prace : I miejsce "Wilczuś w strasznym lesie" Gabrysia z 4d, II miejsce "Cztery pory roku" Marysia z 4e, III miejsce "Nikola w krainie czarów" Nikola z 4d. Przyznano również cztery wyróżnienia. Najbardziej zaangażowana klasa 2a (z tej klasy wpłynęło 13 prac ) otrzymała słodką nagrodę specjalną.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do obejrzenia galerii prac konkursowych w bibliotece.

Tagi: 

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.