Sprzątanie Świata

"Myślę, więc nie śmiecę "pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątanie Świata.Z tej okazji uczniowie naszej szkoły na kółkach przedmiotowych wykonali plakaty przedstawiające m.in jak dbać o naszą planetę. Prace znajdują się w holu ,w części A.

Marian Woronin gościem naszej szkoły

21 września w Światowy Dzień Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce gościła wyjątkowego sportowca. Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego, w ramach innowacji pedagogicznej „Lekkoatletyka – królowa sportu” zawitał w nasze progi wicemistrz olimpijski, mistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski w sprincie pan Marian Woronin.

Konkurs plastyczny „Pocztówka z wakacji”

Świetlica szkolna pragnie zaprosić wszystkie dzieci z klas I –III do I edycji konkursu plastycznego pod hasłem: „Pocztówka z wakacji”.

WITAJ SZKOŁO! WITAJ ŚWIETLICO!

1 września do naszej świetlicowej gromadki dołączyły dzieci z klas pierwszych, dla których wszystko było nowe i nieznane. Dlatego otaczamy je szczególną uwagą. Nasze działania skierowane są na pomoc w zaadaptowaniu się w grupie świetlicowej.

Psim zaprzęgiem przez Arktykę

W dniu 8 września 2021 roku do Gminnej Biblioteki w Dąbrówce zawitał szczególny gość, maszer, pan Krzysztof Nowakowski.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W tym roku 1 września wyglądał u nas nieco inaczej niż zwykle.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną w kraju rozpoczęcie roku szkolnego miało skromny charakter.

Uczniowie klas 2-8 przyszli na spotkanie ze swoim wychowawcą, który przekazywał im najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.

O godz. 11:00 12:00 i 13:00 na swoje pierwsze rozpoczęcie przybyli uczniowie klas pierwszych w towarzystwie jednego rodzica.

Tradycyjnie, w tym szczególnym dniu głos zabrała pani dyrektor – mgr Iwona Napierała. Gorące słowa powitania skierowała w stronę uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego. Po odśpiewaniu hymnu Pani dyrektor opowiedziała najmłodszym uczniom o naszej szkole. Duże wrażenie zrobiło przedstawienie szkoły w liczbach: liczba uczniów 1050, liczba nauczycieli: 85, liczba oddziałów: 46.

W 2012r. gdy odbyło się pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego w tej szkole liczba uczniów wynosiła 350 a liczba oddziałów: 15.

82 rocznica II wojny światowej

1 września 1939 r. niemieckie bomby spadły na Wieluń, a pancernik Schleswig- Holstein zaatakował Westerplatte. Tym samym rozpoczął się najbardziej krwawy konflikt zbrojny w historii - II wojna światowa.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

W dniu 1 września 2021r. zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego.

Obiady

UWAGA!