Z ostatniej chwili

Artykuły

Rzeźby klas 5

Klasy 5 w czasie lekcji plastyki zainspirowane były przez pana Adam do wykonania rzeźb i form przestrzennych.Forma przestrzenna to rodzaj rzeźby abstrakcyjnej, która powstaje nie przez odkuwanie czy modelowanie jak w przypadku tradycyjnych rzeźb, lecz przez montowanie elementów (z tworzyw sztucznych itp.), specjalnie przygotowanych lub gotowych (różnych przedmiotów lub odpadów przemysłowych). Wszyscy uczniowie z zapałem i pomysłowością wykonywali swoje rzeźby powstały słonie ,roboty, psy czy nawet krowy.

Prace można podziwiać na wystawie szkolnego w holu.

,,Tyle słońca w całym mieście….’’

Dnia 11.04 odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Rozrywkowej . Uczestnicy przedstawili wysoki poziom przygotowanych utworów. W Ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. piosenkę ,,Tyle słońca w całym mieście ‘’ z rep. A. Jantar , ,,Kołysanka dla nieznajomej’’ z rep. Perfect , czy ,,Fly me to the moon’’ z rep. F. Sinatry. Jury oceniało odpowiedni dobór repertuaru , poprawność wykonania , interpretację tekstu.
I miejsce – Michalina Jaroniec 7d
II miejsce – Aleksander Otto-Luśtan 8d
III miejsce – Natasza Przybylska 8d
Wyróżnienie :
Oliwia Niewiadomska 5f
Julia Marciniak 7d

POP- ART klas 7

W czasie lekcji plastyki pod okiem pana Adam klasy 7 poznały bliżej nurt artystyczny jakim jest POP- ART. (w sztuce po II wojnie światowej, wywodzący się z ekspresjonizmu abstrakcyjnego). Uczniowie wykonali prace inspirując się pracami m.in. Andy Warhola. Wszystkie pracę można podziwiać na gazetce w holu szkoły.

Sukcesy naszych uczniów!

Mamy laureatkę i finalistę Wojewódzkich Konkursów Kuratoryjnych!

Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce Maria Korman i Dawid Pelko dotarli do finałów Wojewódzkich Konkursów Kuratoryjnych. Marysia zajęła drugie miejsce w województwie w Konkursie z Języka Angielskiego, uzyskując tym samym niebagatelny sukces. Natomiast Dawid może pochwalić się tytułem finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Języka Polskiego, którego hasłem przewodnim było:,,Oswoić strach”. Nasi uczniowie z pewnością pokonali swoje lęki i osiągnęli piękne sukcesy. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!

nadawca: Frankiewicz Paulina (Nauczyciel)

Wiosna z hobby horse

Początek wiosny to najlepsza okazja, by po długiej zimie zadbać o dobrą kondycję fizyczną. Hobby horsing to nowa dyscyplina sportowa pochodząca ze Skandynawii, która staje się coraz popularniejsza wśród młodszych uczniów, lecz nie tylko. Już od września w ramach innowacji prowadzonej w naszej szkole nasi uczniowie mają okazję zapoznać się z jej zasadami i aktywnie uczestniczyć w sportowej rywalizacji. Doskonalą skoczność i zwinność, jeżdżąc po specjalnie przygotowanym parkurze na końskich kukiełkach. Sportowa zabawa okazała się na tyle atrakcyjna, że dołączyli do niej również uczniowie klas 4 i 5. Kolejne spotkanie z hobby horses planujemy zorganizować już wkrótce na świeżym powietrzu na boisku szkolnym.

Komunikat

Sensoryczna wiosna

W minionym tygodniu uczniowie klas 1b i 1d w ramach zajęć świetlicowych realizowali projekt edukacyjny "Sensoryczna wiosna- wielozmysłowe sposoby na doświadczanie przyrody". Zajęcia skupiały się na naturalnej stymulacji zmysłów poprzez obcowanie z przyrodą. Pierwszego dnia uczniowie wysiali nasiona na kiełki, przechadzali się bosymi stopami po ścieżce sensorycznej, tworzyli pracę plastyczną metodą quillingu, co było skoncentrowane na dotyku. Kolejny dzień skupiał się w okół zmysłu węchu. Dzieci sadziły wonne kwiaty rabatowe do donicy, która teraz zdobi parapet świetlicy. Przy okazji przypomnieliśmy sobie budowę roślin, a także poprzez zabawę poznaliśmy wiele gatunków wiosennych kwiatów. Następny dzień był poświęcony zmysłowi słuchu: poznawaliśmy dźwięki ptaków i wyłapywalismy je z otoczenia. W dzień zmysłu wzroku wybraliśmy się do pobliskiego lasu na poszukiwanie oznak wiosny.

Wiosenno-Wielkanocna Świetlica

W marcu świetliki zaczęły intensywne przygotowania do nadejścia upragnionej WIOSNY oraz Świąt Wielkanocnych. Obserwowaliśmy jak zmienia się świat za naszymi oknami. Sprawdzaliśmy czy pierwsze oznaki wiosny już można zauważyć gołym okiem. Sadziliśmy pierwsze wiosenne kwiaty , wykonaliśmy piękne prace plastyczne . Wykonaliśmy świetlicową hodowlę kiełków którą później testowaliśmy na wspólnym Wiosennym drugim śniadaniu. Było pysznie i kolorowo. Z okazji Świąt Wielkanocnych klasa 1d wykonała w świetlicy piękne kartki świąteczne , które ozdobili własnoręcznie . Kartki zostały przekazane dla DOMU Opieki "Seniorowo" w Poznaniu. Mamy nadzieję że ten mały gest ucieszy wszystkich potrzebujących .

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI NA MALINOWEJ z fundacją DBAM O MÓJ ZASIĘG".

Od 8 do 12 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbywać się będzie "TYDZIEŃ PROFILAKTYKI NA MALINOWEJ z fundacją DBAM O MÓJ ZASIĘG".

Projekt współorganizowany przez Szkołę, Radę Rodziców oraz Centrum Usług Społecznych w Dopiewie.

Pożegnanie

Spoczywaj w pokoju

Strony

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.