Żywa lekcja historii

W poniedziałek 18 lutego 2019 gościła w naszej szkole grupa rekonstrukcji historycznej. Goście w ciekawy sposób opowiedzieli uczniom o dziejach Polski i Polaków od Powstania Kościuszkowskiego (1794) przez czasy Napoleona, w którego armii Polacy stanowili znaczną i najbardziej waleczną część (1797-1815), Powstanie Listopadowe (1830-1831) aż do Powstania Styczniowego (1863-1864). Największą atrakcję stanowiły wspaniałe stroje, które nosili ludzie w tamtych czasach, a także repliki uzbrojenia z epoki. Dzięki nim uczniowie naszej szkoły wcielili się w postaci Tadeusza Kościuszki , Napoleona Bonaparte ,Józefa Wybickiego. Wspaniałe były również mundury i uzbrojenie kosynierów żołnierzy napoleońskich i powstańców styczniowych.
Uczniowie klas czwartych dzięki żywej lekcji historii mogli poznać kulturę i życie za czasów Piastów. Natomiast klasy piąte uczestniczyli w życiu w starożytnym Rzymie i Grecji.

Kategoria: