Zwierzęta zimą

Zima, uznawana za najzimniejszą porę roku, jest bardzo trudnym okresem przede wszystkim dla leśnych zwierząt oraz ptaków. Mrozy i opady śniegu powodują, że mają one utrudnione możliwości przede wszystkim w zdobyciu pokarmu. Z tego względu, tematyka pomocy zwierzętom podczas zimy została poruszona także na zajęciach świetlicowych, aby uwrażliwić najmłodszych na potrzeby dokarmiania i niesienia pomocy zwierzętom, w szczególności zimą.

Uczniowie najmłodszych klas mieli okazję obejrzeć filmy edukacyjne, mówiące o sposobach zwierząt na przetrwanie zimy, rozwiązywali zagadki o zwierzętach, a także poznawali ich przysmaki. Świetliki wymieniały się również wiedzą o potrzebach zwierząt oraz doświadczeniami odnośnie możliwości niesienia im pomocy.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez Świetliki prac plastycznych pt.: „Karmnik w moim ogrodzie”. Na papier przelanych zostało wiele pomysłów na uwiecznienie zimowego krajobrazu, przy wykorzystaniu przyborów, kawałków krepy, waty, a nawet brokatu w zimowych barwach. Świetliki starały się przede wszystkim wyeksponować karmnik dla ptaków, który miał być symbolem pomocy niesionej zwierzętom podczas zimy. Wszystkie pomysłowe i starannie wykonane prace zostały powieszone na gazetce szkolnej, tworząc tym samym piękny, zimowy klimat.

Bierzemy udział

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.