ZUNGENBRECHER – KEIN PROBLEM czyli łamańce językowe po niemiecku

W ostatni czwartek, 24.11.2022 po południu odbył się po raz pierwszy w naszej szkole Konkurs Niemieckich Łamańców Językowych ZUNGENBRECHER – KEIN PROBLEM!
W konkursie wzięła udział 1 drużyna z naszej szkoły w składzie: Karolina Wachowiak (8E), Patrycja Witkowska (8E) oraz Dominik Śliwiński (8D) oraz 3 drużyny ze Szkoły Podstawowej im. K. Nowaka w Dąbrówce.
Wszystkie drużyny rywalizowały ze sobą 6 konkurencjach: ułożenie dwóch łamańców z rozsypanki wyrazowej, uzupełnienie luk w podanych łamańcach, kalambury (rysowane lub pokazywane), poprawne odczytanie wylosowanego łamańca, zapamiętanie i wypowiedzenie chórem kolejnego łamańca oraz „biegane dyktando”, którego treścią był jeden z dłuższych łamańców.
W 1.5 - godzinnych potyczkach, którym często towarzyszył śmiech i dobra zabawa, zwyciężyła drużyna z naszej szkoły. Zwycięzcom gratulujemy!
Słodki poczęstunek ufundowała nasza Rada Rodziców, a nagrody książkowe dla zdobywców miejsc na podium - wydawnictwo Lektor Klett z Poznania.
Wszystkich fanów języka niemieckiego zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu w kolejnym roku szkolnym!