Zungenbrecher – kein Problem!

W ostatni czwartek, 9 listopada, odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Zungenbrecher – kein Problem!”
W wydarzeniu wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły wyłonionych w szkolnych eliminacjach: Julia Adamczyk i Aleksandra Kubacka z klasy 7D, Lena Norsesowicz z klasy 8B, Zuzanna Torz i Dawid Pelko z klasy 8C oraz Aleksander Otto-Luśtan z klasy 8D, a także sześcioro uczniów klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej im. K. Nowaka w Dąbrówce.
Obie grupy z naszej szkoły okazały się wyjątkowo dobrze przygotowane i w związku z tym niepokonane w potyczkach językowych. I miejsce zdobyła grupa Ananasse reprezentowana przez Lenę, Zuzę i Dawida, a II miejsce grupa Diplombibliothekar/In w składzie: Julia, Ola i Olek.
Na koniec wręczono wszystkim uczestnikom nagrody książkowe sfinansowane przez Wydawnictwo Klett Polska oraz pamiątkowe dyplomy.
Nasi uczniowie zachwycili Jury wyjątkowo piękną wymową oraz super pamięcią podczas odtwarzania poszczególnych 15 łamańców w kolejnych konkurencjach.
Ogromne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie i poświęcony czas na naukę niemieckiego!