Zungenbrecher – kein Problem!

W ostatni czwartek, 9 listopada, odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Języka Niemieckiego „Zungenbrecher – kein Problem!”
W wydarzeniu wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły wyłonionych w szkolnych eliminacjach: Julia Adamczyk i Aleksandra Kubacka z klasy 7D, Lena Norsesowicz z klasy 8B, Zuzanna Torz i Dawid Pelko z klasy 8C oraz Aleksander Otto-Luśtan z klasy 8D, a także sześcioro uczniów klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej im. K. Nowaka w Dąbrówce.
W konkursie rywalizowały ze sobą 4 grupy (każda 3-sobowa), rozwiązując kolejne zadania, opierające się na liście 15 wcześniej podanych łamańców językowych po niemiecku. Poszczególne konkurencje polegały na uzupełnianiu zdań z lukami, układaniu łamańców z rozsypanki wyrazowej, rysowaniu albo pokazywaniu wylosowanego łamańca tak, by koledzy z grupy mogli go odgadnąć i podać jego brzmienie, poprawnym zapisaniu danego łamańca w „bieganym” dyktandzie oraz nagraniu jednego z wylosowanych łamańców. W przerwach między poszczególnymi zadaniami uczniowie mogli posilić się wodą, musami owocowymi oraz ciasteczkami.
Obie grupy z naszej szkoły okazały się wyjątkowo dobrze przygotowane i w związku z tym niepokonane w potyczkach językowych. I miejsce zdobyła grupa Ananasse reprezentowana przez Lenę, Zuzę i Dawida, a II miejsce grupa Diplombibliothekar/In w składzie: Julia, Ola i Olek.
Na koniec wręczono wszystkim uczestnikom nagrody książkowe sfinansowane przez Wydawnictwo Klett Polska oraz pamiątkowe dyplomy.
Nasi uczniowie zachwycili Jury wyjątkowo piękną wymową oraz super pamięcią podczas odtwarzania poszczególnych 15 łamańców w kolejnych konkurencjach.
Ogromne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie i poświęcony czas na naukę niemieckiego!

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.