Złote Sztafety

Dnia 23 września odbył się na trasach biegowych Dąbrówki gminny etap Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Organizatorem imprezy, jak co roku była nasza szkoła. Najlepsi biegacze ze szkół gminy Dopiewo rywalizowali w czterech kategoriach – chłopcy i dziewczynki z rocznika 2009 i młodszych, dziewczynki i chłopcy rocznik 2007-2008.
Starty okazały się bardzo emocjonujące i szczęśliwe szczególnie dla naszych drużyn.
l miejsce i awans do finału powiatu poznańskiego w sztafetowych biegach przełajowych wywalczyły aż trzy nasze reprezentacje. Złote medale zawisły na szyjach młodszych dziewcząt, młodszych chłopców oraz starszych dziewcząt. Sztafeta starszych chłopców, pomimo ogromnych starań musiała uznać tym razem wyższość kolegów z Dopiewa i Skórzewa, zajmując ostatnie miejsce na podium.
Finał powiatu poznańskiego odbył się 30 września w Mosinie. Wszystkie reprezentacje zaprezentowały się wspaniale, dostarczając kibicom wielu emocji. Awans do finału wojewódzkiego wywalczyła sztafeta chłopców zajmując wysokie drugie miejsce. Chłopcy zrobili sobie wspaniały prezent na Dzień Chłopaka pozostając dalej w rywalizacji najlepszych szkół i zdobywając dodatkowe punkty, które liczone będą w procesie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Z kolei reprezentacje dziewcząt zajęły najgorsze dla sportowców 4-te miejsce i na swoją szansę będą musiały poczekać do maja, kiedy to odbędą się drużynowe biegi przełajowe na poznańskiej Malcie.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.