Zlot Szkoł im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

W piątek 19 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w XIII zlocie szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, w którym łącznie wzięło udział 18 delegacji z całej Polski. Pierwszego dnia – podczas oficjalnego otwarcia – byliśmy świadkami wręczenia Orderu Uśmiechu. Tytuł Kawalera otrzymała pani Batia Gilad z Izraela, która od wielu lat należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka i propaguje jego idee na całym świecie. Po południu wzięliśmy udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka panem Markiem Michalakiem i innymi Kawalerami Orderu Uśmiechu. O godz. 16:00 rozpoczął się koncert w stylu folk, w którym nasza drużyna zaprezentowała się w utworze „Zasiali górale” oraz autorskiej piosence pt. „Przyjaciel”. Na sobotę 20 maja zaplanowano grę terenową w Krośnie Odrzańskim oraz ciekawe spotkania z historią w Zamku Piastowskim. W tym dniu odbył się również III Bieg o Uśmiech, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie chorego na ostrą białaczkę Igora Kruszyńskiego. Nasza drużyna przebiegła łącznie ponad 25 km! Wieczorem zorganizowano liczne konkursy i zabawy na wolnym powietrzu, pokazy straży pożarnej, a także występy dziecięcego zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej w Osiecznicy. Drugi dzień zlotu zakończył się wspólną biesiadą wokół ogniska.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V a i VI b: Natalia Zasada, Zuzanna Fietz, Michał Rodziak i Michał Tymanowski wraz z opiekunami.

Zlot był bardzo fajny. Poznałam bardzo miłe dzieci. Według mnie najlepszy był reks statkiem"

Natalia Z.

"Zlot był bardzo fajny. Wszystkie atrakcje mi się podobały, ale według mnie najciekawszy był rejs statkiem i gra miejska. Gdyby była taka możliwość, wybrałabym się tam jeszcze raz. Poznałam nowe osoby, z którymi na pewno chcę się jeszcze raz spotkać. Naprawdę było bardzo fajnie."

Zuzia F.

"Najbardziej podobała mi się miła atmosfera. Atrakcje były bardzo fajne. Chciałbym pojechać tam jeszcze raz."

Michał R.

"Moim zdaniem zlot był udany, ponieważ była domowa atmosfera, każdy rozmawiał z każdym i nie wyśmiewali się z ciebie. Fajne atrakcje, dobra pogoda i super uczestnicy zlotu."

Michał T.

Kategoria: