Zabawy plastyczne

Temat projektu: zabawy plastyczne
Twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego, co znajdziemy wokół. Świetlica szkolna to doskonałe miejsce do wspierania postawy twórczej dziecka poprzez rozwijanie twórczego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów, kształtowania ekspresji twórczej oraz nauki pokonywania przeszkód emocjonalno-motywacyjnych. Uważamy, że każde dziecko uwielbia rysować i malować, a szczególnie, gdy może wykazać się kreatywnością, własną wyobraźnią czy niebanalnym projektowaniem, który w efekcie końcowym zaskakuje.
Cele projektu:
Integracja grupy oraz pobudzanie twórczego myślenia
Ramy czasowe:
Październik 2016 – listopad 2016,