Z wizytą u świętej Urszuli

W dniu 26 kwietnia grupa dzieci z klas III i IV zaangażowanych w codzienną modlitwę różańcową udała się do Sanktuarium świętej Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.Na miejscu dzieci uczestniczyły w mszy świętej, którą odprawił Ksiądz Proboszcz z Dąbrówki. Modliliśmy się o pokój na świecie, za prześladowanych chrześcijan, za dzieci z klas III, które w najbliższym czasie przystąpią do I Komunii świętej, za Siostry Urszulanki oraz za nasze rodziny. Po mszy świętej przeszliśmy do sarkofagu św. Urszuli, a następnie dzieci zwiedzały Sanktuarium Patronki naszej parafii w Dąbrówce. Dzieci zapoznały się nie tylko z życiem i działalnością Świętej, ale zwiedziły także Jej celę i otrzymały od Sióstr Urszulanek pamiątkowe, pięknie wydane, albumy. Na koniec miał miejsce poczęstunek – kiełbaski z grilla – który sprawił dzieciom ogromną radość. Bardzo serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi, który nie tylko otoczył nas opieką duszpasterską, ale włączył się w przygotowania i w całości zasponsorował nasz wyjazd do Sanktuarium św.s Urszuli.

Alina Wolna-Sobczak