XVI Zlot Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

W dniach 23 i 24 marca 2023 r. delegacja Naszej Szkoły uczestniczyła w XVI Zlocie Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, który tym razem został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 23 im. KOU w Toruniu.
Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w spotkaniu z panem Markiem Michalakiem (pisarzem, Kawalerem Orderu Uśmiechu oraz byłym rzecznikiem Praw Dziecka). Po spotkaniu byliśmy zaproszeni na wspólne zwiedzanie Torunia. Odwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika, a następnie wróciliśmy do goszczącej nas szkoły.
Na miejscu wszystkie delegacje prezentowały miejscowości z których przybyli oraz swoje szkoły.Na zakończenie dnia gospodarze zorganizowali ognisko z poczęstunkiem.
Drugiego dnia odbyła się Gala 60 lecia SP 23 im KOU w Toruniu. Podczas jej trwania, prezentowane były sztandary szkół. Do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączył tu też Robert Janowski. Przeszedł on cały ceremoniał nadania tego tytułu.
Na zakończenie została zaprezentowana nowa książka pana Marka Michalaka pt.: “Wielcy Przyjaciele Dzieci”.
Miło było poczuć jedność szkół imienia Naszej Szkoły.

zachęcamy do obejrzenia filmu prezentowanego przez naszą szkołę:
drive.google.com/file/d/10d3o8PH5dgU9Dvgp-AZG1mgxf1kbDuKw/view?usp=sharing