"Wychowanie Przez Czytanie".

We wrześniu szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Wychowanie Przez Czytanie", prowadzonego przez Fundację" ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom". Celem programu jest wprowadzenie dzieci w świat wartości w oparciu o opowiadania zebrane w książce pod tytułem "Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach".

Program „Wychowanie przez czytanie” skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych. Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
Pod kierunkiem nauczycieli-wychowawców uczniowie omawiają istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, jak również tworzą krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości.
Zajęcia często przybierają formę pracy w grupach, tworzenia wspólnej mapy mentalnej bądź dyskusji w oparciu o czytane teksty i własne przemyślenia.

Opracowała Beata Prusak.

Kategoria: