Wizyta arcybiskupa w naszej szkole

Dnia 28 marca, podczas drugiego dna szkolnych rekolekcji wielkopostnych, odwiedził naszą szkołę Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Jego Eminencja skierował do uczniów bardzo ważne wskazówki nt całkowitego i integralnego wychowania, które obejmuje serce człowieka, jego umysł i sumienie.
Dzięki wrażliwemu sercu, dziecko może nauczyć się kochać siebie i drugiego człowieka. Jedynymi nauczycielami w tej dziedzinie są rodzice dziecka, którzy powinni nauczyć je miłości i kochania.
Szkoła z kolei, jak wspomniał Ksiądz Arcybiskup może nauczyć dzieci myśleć, używać rozumu i umysłu. Używanie rozumu jest wielką zaletą i tego uczy szkoła. Ksiądz Arcybiskup wskazał, że czas spędzony w murach szkoły jest czasem bardzo cennym, ale trzeba mądrze go planować i wykorzystywać.
Lecz najważniejsze jest wychowanie sumienia młodego człowieka, żeby umiał odróżniać w życiu dobro od zła.

Malwina Dolata-Dombrowicz