Wiosna wolontariatu

Przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w konferencji pt. "Wiosna wolontariatu- działalność charytatywna szansą rozwoju młodego człowieka". Konferencja ta odbyła się w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Na temat obszarów wolontariatu w różnych instytucjach, stowarzyszeniach, organizacjach i fundacjach mówił ks. Waldemar Hanas – Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznań, pani Barbara Grochal – koordynator Wolontariuszy w Hospicjum Palium, która jest Kawalerem Orderu Uśmiechu oraz pani Emilia Jarczyńska kierownik Biura Oddziału Rejonowego PCK. Podczas konferencji wystąpili tez przedstawiciele Akademickiego Koła Misyjnego, Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom ŁAPA oraz Drużyny Szpiku. Przedstawione zostały również przykłady dobrych praktyk z zakresu wolontariatu w szkole. Konferencja została objęta honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Na koniec każdy z uczestników otrzymał certyfikat. Była to znacząca dla nas lekcja, z której poza ogromem wiedzy czerpaliśmy także inspirację.

Agnieszka Wandelt, Marta Dudka

Kategoria: