WIELKOPOLSKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK

W bieżącym roku województwo wielkopolskie obchodzi jubileusz 20 lat współpracy z krajem związkowym Brandenburgia (Niemcy). Z tej okazji zorganizowana została WIELKOPOLSKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK, w ramach której zbierane są książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych - osób uczących się języka polskiego w brandenburskich szkołach i instytucjach.
Zapraszamy do udziału w tej międzynarodowej akcji i przekazywania przeczytanych bajek, opowiadań, komiksów czy powieści. Książki w dobrym stanie, bez śladów użytkowania przynosić można do sali A02 (sali języka niemieckiego) do 7 marca.
Zbiórka organizowana jest przez: Zamek Trebnitz Centrum Kształcenia i Spotkań, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Poznań, Komisję Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Poznania, PARteam.