WIELKI SUKCES W KONKURSIE LITERACKIM!

Dnia 20.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbył się już szósty finał Gminnego Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. W tym roku finalistami byli nie tylko uczniowie szkół podstawowych gminy Dopiewo. Udział wzięli także reprezentanci jednej z lubońskich szkół.
Trzynaścioro fascynatów twórczości Astrid Lindgren zmagało się z niezwykle szczegółowymi pytaniami dotyczącymi pięciu wybranych powieści szwedzkiej autorki. Uczniowie musieli się także wykazać ogromną wiedzą na temat życia pisarki.
Naszą szkołę rewelacyjnie reprezentowały trzy uczennice: Maja Kołodziejczak z klasy 7a, Marcelina Skrzypek z klasy 6b i debiutantka Julia Bożys z klasy 4f. Julia świetnie poradziła sobie z niezwykle trudnymi pytaniami i choć nie zajęła miejsca na podium, jednak zaraziła się miłością do powieści A. Lindgren i zadeklarowała swój udział w konkursie w przyszłym roku. Bezkonkurencyjne były natomiast starsze koleżanki Julii. Maja Kołodziejczak zajęła pierwsze miejsce, natomiast Marcelina Skrzypek drugie. Dziewczęta na wzór sportowych potyczek rywalizowały o miejsce na podium, dystansując pozostałych troje finalistów konkursu. Wykazały się olbrzymią wiedzą na temat życia i twórczości przedstawicielki grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Serdecznie gratulujemy wiedzy!

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.