Wiadomość dla uczniów i rodziców

Uczniowie:

1. Bajka o tym, dlaczego warto się dzielić z innymi: soundcloud.com/kulczykfoundation/ziarenko-kawy-czyli-o-tym-ze-warto-dzielic-sie-z-innymi-czyta-natalia-kukulska?in=kulczykfoundation/sets/m-dre-bajki-z-ca-ego-wiata.

2. Materiały dotyczące bezpieczeństwa w sieci [załączniki: haslo.jpg i zasady-bezpieczenstwa internetowego.pdf.

Drodzy Uczniowie,

pewnie większość z Was zaskoczyła sytuacja, w której się znaleźliśmy. Jeszcze niedawno wszyscy spotykaliśmy się w szkole, teraz każdy z Was spędza czas w domu. W związku z tym część zastanawia się, w jaki sposób zmobilizować się do nauki w sytuacji, gdy uczycie się w domu - nie macie sprawdzianów i kartkówek.

Oto kilka podpowiedzi, w jaki sposób się zmotywować:

1. Zastanówcie się po co się uczycie?

Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, nieoczekiwanej sytuacji. Nie oznacza to, że nie można tego czasu wykorzystać efektywnie. Każda sytuacja ma swoje plusy i minusy, postarajcie się znaleźć dobre strony tego, że jesteście teraz w domu.

W szkole na Wasze pytania odpowiadał nauczyciel, dziś musicie być bardziej samodzielni, ale nie zniechęcajcie się, gdy napotkacie przeszkodę. Może się okazać, że samodzielne zdobywanie wiedzy przyniesie satysfakcję z osiągniętego celu.

2. Poszukajcie miejsca, w którym łatwiej będzie się uczyć.

Każdy z Was woli uczyć się w innych warunkach. Jedni muszą usunąć wszystko, co mogłoby przeszkadzać, inni wolą zdobywać wiedzę w otoczeniu swoich ulubionych przedmiotów. Ważne, żeby miejsce to kojarzyło Wam się przyjemnie.

3. Gdy postawicie sobie jakiś cel, przyznajcie sobie jakąś nagrodę.

Nie musi to być duża rzecz, wystarczy jakaś drobna nagroda, którą sobie "przyznacie" za trud włożony w osiąganie celu.

4. Postarajcie się stworzyć plan dnia.

Każdy potrzebuje jakiegoś schematu, planu, by móc dobrze funkcjonować. Zwykle macie zaplanowany tydzień (lekcje, zajęcia dodatkowe), teraz razem z rodzicami organizujecie sobie czas. Ważne, by oprócz czasu na naukę, znalazł się czas na przyjemności i na odpoczynek.

5. Stwórzcie mapę myśli.

Mapa myśli pomaga uporządkować wiedzę i szybciej coś zapamiętać. Może się okazać, że wcale nie będziecie potrzebowali dużo czasu na opanowanie materiału, gdy już samodzielnie wykonacie taką mapę.

Drodzy uczniowie, publikujemy dla Was film
Zapraszamy do obejrzenia.

Rodzice:

1. Program o tym, jak rozpoznać uzależnienie od gier komputerowych: www.youtube.com/channel/UCUbfOEkURNRnnb2wJ-t6TUQ.
Dołączamy list do rodziców.

Życzymy Wam spokoju i pomyślności w tym trudnym czasie.

Możecie się nami kontaktować przez mobiDziennik.

Zespół psychologiczno–pedagogiczny:

Anna Grobelna