„WĘDRÓWKI PO ŚWIECIE PRZYRODY” – podsumowanie naszych zajęć innowacyjnych

Kochane Świetliki,

W październiku tego roku szkolnego rozpoczęliśmy naszą wspólną przygodę i zarazem wędrówkę po świecie przyrody. Poznawaliśmy razem wybrane ekosystemy naturalne (las, rzeka, jezioro, bagno, wrzosowisko, hala) oraz te stworzone przez człowieka zwane powszechnie sztucznymi (łąka, ogród, pole uprawne, park, staw). Zagłębiać się dobrze w tematykę pozwoliły nam oglądane przez nas filmiki edukacyjne z serii "Wędrówki skrzata Borówki" oraz autorskie prezentacje multimedialne opatrzone licznymi zdjęciami i rysunkami prezentujące krajobrazy ekosystemów, pospolite gatunki roślin i zwierząt z ich charakterystycznymi przystosowaniami do życia w środowisku wodnym i lądowym (ptaki, ryby, płazy na przykładzie żaby). Sami wykonywaliście wiele pięknych prac plastycznych pozwalających utrwalić Wam poznane wiadomości, które następnie były wywieszane na gazetce szkolnej w sali świetlicowej, a dalej fotografowane i zamieszczane na stronie internetowej szkoły.

Podsumujmy zatem wszystko to co dotychczas poznaliśmy w formie zabawy poprzez zagadki zawarte w prezentacjach multimedialnych, przyrodniczą wykreślankę słowną oraz liczne tematyczne quizy.

Anna Wysocka

Iwona Szymkowiak