Warsztaty z szydełkowania

Podczas zajęć dzieci poznały sposoby wykonywania poszczególnych splotów szydełkowych. Na ich podstawie, na początku z pomocą swoich mam, a potem samodzielnie wykonały biżuterię: bransoletki i naszyjniki z grubego sznurka. Zainteresowanie było tak wielkie, że dzieci przez 2 godziny siedziały w skupieniu i szydełkowały. Mamy w tym momencie mogły odetchnąć i zrelaksować się... również szydełkując;-)

Uczniowie klasy 1E tak się zainspirowali techniką szydełkowania, że następnego dnia w szkole na przerwie dziewczynki, a także chłopcy tworzyli kolejne sznurkowe bransoletki na szydełkach. Niektóre dzieci zrezygnowały z wymarzonych prezentów gwiazdkowych i zażyczyły sobie od Świętego Mikołaja zestaw do szydełkowania.