Warsztaty z programowania

Dnia 8-go lutego uczniowie naszej szkoły z klas 7 wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez założyciela CodeAll, programistę Mateusza Jarusa i Aleksandrę Wasielewską. Celem zajęć było wprowadzenie uczniów do fascynującego świata programowania i zachęcenie do rozwijania umiejętności w tej sferze. Uczniowie mogli poznać historie wybitnych programistów, dowiedzieć, jak wygląda praca Mateusza oraz posłuchać o różnorodnych sposobach nabywania i wykorzystywania programistycznych kompetencji. Ważnym elementem spotkania była część, w której uczniowie sprawdzili swoje siły, programując w środowisku gry - stworzonym przez CodeAll. Wszyscy błyskawicznie odnaleźli się w przygotowanych dla nich zadaniach i z zaangażowaniem pokonywali kolejne, coraz trudniejsze poziomy rozgrywki. Świetnie radzili sobie z nowym dla nich materiałem i dobrze się przy tym bawili, mogą wyrosnąć z nich świetni programiści! Zajęcia zwieńczone zostały krótkim, anonimowym kwestionariuszem, który pozwoli autorom lepiej poznać tę młodą grupę odbiorców, by dalej tworzyć i ulepszać dla niej narzędzia pozwalające samodzielnie uczyć się programowania.