Warsztaty tworzenia komiksu

W dniach 13-17 listopada 2023 na lekcjach języka polskiego w klasach czwartych odbyły się warsztaty tworzenia komiksu. Tematyka warsztatów nawiązywała do omawianej lektury obowiązkowej „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Uczniowie poznali zasady tworzenia komiksu: dialogu, ruchu i wyrażania emocji. Warsztaty były pretekstem do samodzielnego tworzenia nieoczywistych historii, a celem zajęć było m.in.: tworzenie pozytywnych skojarzeń z lekcją języka polskiego. Zajęcia zostały przeprowadzone przy współpracy z pracownią „Dagny Ceramika” z Zakrzewa. Ponadto w każdej klasie został wyłoniony jeden uczeń, którego kreatywność została nagrodzona zaproszeniem na warsztaty ceramiczne w pracowni Dagny. Organizatorem przedsięwzięcia była Joanna Lesień, nauczyciel języka polskiego.