Warsztaty "Przygotowanie do górskich wycieczek " za nami.

W miniony czwartek w Rotundzie spotkaliśmy się na warsztatach przygotowanych przez Szkolny Klub Zdobywców Korony Gór Polski.

Naszym gościem specjalnym był absolwent naszej szkoły Dawid, który opowiedział o swoich górskich przygodach i o tym jak zaczęła się jego pasja

W tym roku Dawid zdobył swój pierwszy pięciotysięcznik Kazbek. Wcześniej wędrował i wspinał się min. w Tatrach, Alpach gdzie zdobył Großglockner

Podczas spotkania uczniowie poznali ABC przygotowań do wyjścia w góry. Zapoznali się z ekwipunkiem, planowaniem i logistyką wypraw, obserwacją pogody, możliwymi trudnościami i postępowaniem w czasie wypadków. Podkreślaliśmy rolę odpowiedniego przygotowania kondycyjnego w czym pomaga nam nasza codzienna aktywność fizyczna oraz udział w sporcie i rekreacji ruchowej, które są kluczem do powodzenia w czasie naszych górskich wypraw.

Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt wyprawowy i wspinaczkowy, buty wysokogórskie, śpiwór, odzież, czekan, raki, plecak, namiot czy inne akcesoria niezbędne zwłaszcza w zimowych eskapadach.

Na koniec pytania min. o najbliższe plany i marzenia naszego gościa, który odpowiedział że najważniejsze to te związane z edukacją, no i...doskonalenie wspinaczki lodowej, a w przyszłości wyprawa do Idonezji i zdobycie Piramidy Carstensza.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne akcje naszego szkolnego klubu.

"Wybierasz się do wspaniałych miejsc! Dziś jest twój dzień! Twoja góra czeka, więc… ruszaj w drogę! "

Spełniajcie swoje górskie cele i marzenia.

Cześć górom !!!