Warsztaty grupowe z zakresu kluczowych umiejętności społeczno - zawodowych

Współpracujemy jako szkoła z instytucjami wspierającymi uczniów w wyborze szkoły ponadpodstawowej zapewniając uczniom różnorodne formy preorientacji zawodowej i zawodowej. Dzisiaj (to znaczy w dniu 30.11.2017) odbyły się warsztaty grupowe z zakresu kluczowych umiejętności społeczno - zawodowych prowadzonymi przez Centrum Doradztwa Zawodowego. Uczniowie dowiedzieli się, że warto łączyć umiejętności z konkretnymi, zawodowymi sytuacjami. Warto zapamiętać, że umiejętności społeczne są zaliczane do ośmiu kluczowych kompetencji definiujących profil świadomego obywatela Unii Europejskiej. Czym są i co się na nie składa?! Mianowicie mowa tu o wiedzy, umiejętnościach, postawie, motywacji, które wyrażają się w kontaktach międzyludzkich. Człowiek jako istota społeczna najczęściej realizuje się w kontaktach z inni ludźmi, rozwija, buduje, angażuje. To dzięki interakcji z otoczeniem realizuje siebie.

Joanna Jurek