V Zlot Nauczycieli Szkół i Placówek im. KOU w Śremie

W dniach 20 i 21 października 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie odbył się V Zlot Dyrektorów i Nauczycieli Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Do Śremu zjechało 15 delegacji ze szkół z całej Polski – naszą szkołę reprezentowały PP Jolanta Krok i Joanna Malicka.
Po uroczystym powitaniu i obiedzie zwiedziliśmy szkołę, która w tym roku została laureatem konkursu na Wielkopolską Szkołę Roku. Widzieliśmy salę, w której odbywają się warsztaty krawieckie, kuchnię, w której uczniowie pod okiem nauczycieli mogą piec i gotować, pracownię Lego z kilogramami klocków Lego, świetlicę z wygłuszoną, wyciszającą szafą, niezwykle bogato wyposażoną w przeróżne pomoce salę terapeutyczną, szkolne kino, bibliotekę, pracownię językową. To z całą pewnością najbardziej kolorowa szkoła, jaką do tej pory widziałyśmy, szkoła prowadzona przez Jakuba Tylmana – pedagoga, nauczyciela przedmiotów artystycznych, wizjonera i menadżera wyróżnionego w 2022 roku w konkursie na Wielkopolskiego Nauczyciela Roku, autora książki „Jak pokolorować szkołę” – człowieka, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych i jego bardzo zaangażowany Zespół Nauczycieli.
Wieczorem wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych, podczas których część grupy robiła włoską pizzę, a część prawdziwy włoski makaron. Po kolacji spotkaliśmy się w szkolnym kinie, gdzie do zebranych przemówił Pan Marek Michalak – najmłodszy w historii Kawaler Orderu Uśmiechu, były Rzecznik Praw Dziecka, obecnie Kanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu. Na spotkaniu ustalone zostały miejsca kolejnych Zlotów, zarówno tych dla uczniów, jak i nauczycieli.
W sobotę od rana uczestnicy zlotu brali udział w różnych warsztatach oraz zwiedzali Dyniowe Miasteczko, które zajmując cześć szkolnego boiska dostępne jest dla wszystkich zwiedzających.
Dyrekcja i Nauczyciele ze Szkoły Uśmiechu w Śremie ugościli wszystkich uczestników Zlotu z ogromną serdecznością i wielkim zaangażowaniem, za co bardzo dziękujemy.