V Marsz Pamięci w Lasach Palędzko-Zakrzewskich

W ostatni piątek 13 października br. delegacja z naszej szkoły udała się na V Marsz Pamięci w Lasach Palędzko-Zakrzewskich. Organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych wydarzenie miało na celu upamiętnienie 84 rocznicy ludobójstwa Wielkopolan dokonanego przez okupanta w latach 1939-1944.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z reprezentacją uczniów z klas ósmych wzięli udział w żywej lekcji historii, pełnej oddania i patriotyzmu.

Wydarzeniu towarzyszyła prelekcja pana Tomasza Cieślaka z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, który opowiadał o poszczególnych kwaterach, gdzie znajdują się ofiary zbrodni nazistów.

Ponadto w uroczystości uczestniczyła również Kompania Honorowa Wojska Polskiego.