Udział naszych uczniów edukacji wczesnoszkolnej w XIV edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”

Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”. Jest to inicjatywa, która pomaga dzieciom w przyswajaniu podstaw programowania, wprowadzając je stopniowo i metodycznie w świat technologii. Program opiera się na zaplanowanym procesie dydaktycznym, gdzie każde zadanie stanowi logiczną kontynuację poprzedniego i przygotowuje do kolejnych wyzwań.
W ramach zajęć programistyczne zabawy są wplecione w codzienne aktywności dydaktyczne, niezależnie od realizowanego materiału.

Cele programu:
Świadome wprowadzanie elementów kodowania na wczesnych etapach edukacji ( wczesnoszkolna).
Nauka przez zabawę oraz aktywne doświadczanie, zgodne z ideą STEAM.
Kształtowanie miękkich kompetencji: logicznego myślenia, kreatywności, współpracy i rozwiązywania problemów.
Odpowiedzialność za środowisko oraz świadome korzystanie z narzędzi cyfrowych.