Udane występy szkolnych reprezentacji w sztafetowych biegach przełajowych.

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym etapie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Gospodarzem imprezy była nasza szkoła. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali trasę leśnymi ścieżkami pobliskiego lasu. Pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu więc wszyscy mogli jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności biegowe i wytrzymałość. W zawodach brały udział szkoły z Dąbrowy, Dopiewa, Skórzewa, Konarzewa, Więckowic i dwie szkoły z Dąbrówki. Zawodniczki i zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: roczniki 2005 i młodsi oraz 2002-04. W zaciętej rywalizacji laury zwycięzców przypadły Szkolą Podstawowym nr 1 i nr 2 ze Skórzewa oraz nam gospodarzom czyli Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce. Na najwyższym podium stanęły nasze dziewczynki, a chłopcy zajęli drugie miejsce. W nagrodę zwycięskie sztafety reprezentowały gminę Dopiewo w mistrzostwach powiatu poznańskiego, które odbyły się w Kórniku. To największa impreza z cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w powiecie poznańskim. Dziewczynki pobiegły na miarę swoich możliwości i dały z siebie wszystko, a oto tak naprawdę chodzi by być aktywnym i korzystać z ruchu na świeżym powietrzu. Ostatecznie znaleźliśmy się na początku drugiej dziesiątki i pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenie wróciliśmy do zajęć szkolnych.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.