UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY ŚWIĘTUJĄ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA WSPÓLNIE Z UNICEF!

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.Uchwalona w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa. Wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane
Nasza szkoła– jako jedna z wielu na całym świecie włączy się aktywnie już 20 listopada (poniedziałek) w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego przez UNICEF, którym rozpoczniemy Tydzień Praw Dziecka na Malinowej.Prosimy pamiętać o tym, aby tego dnia ubrać się na niebiesko – kolor UNICEFu. Niech będzie to nasz gest solidarności oraz wspólne działanie w imieniu rówieśników, których prawa często są łamane. Pokażmy, że prawa dziecka nie są nam obojętne!