Tydzień matematyki 11-15 marca 2019 r.

W dniach od 11 do 15 marca w naszej szkole będzie dominowała "Matematyka".
Organizujemy III edycję Tygodnia matematyki.
Celem jest pokazanie uczniom, że matematyka może być ciekawa, pasjonująca.
Uczniowie będą mogli wziąć udział w wielu konkursach. Odbędą się rozgrywki klasowe oraz każdy uczeń w ciągu całego tygodnia będzie zbierał punkty za prawidłowo wykonane zadania.
Na koniec czekają nagrody.
Nasza szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego projektu: " Fraktal na stulecie".
Uczniowie klas 6-8 będą budować trójkąt Sierpińskiego - piąty etap konstrukcji (243 uczniów).
Budowlę wykonamy na boisku szkolnym, następnie wykonamy zdjęcia, które ukażą się na stronie Jubileuszowego Roku Matematyki.
Wszystkich uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w wielu konkursach.
Zachęcamy do wykonania plakatów, nauki jak największej ilości cyfr po przecinku w liczbie Pi - będą nagrody!
14 marca odbędzie się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-przyrodniczego dla klas 6 i 8 szkół podstawowych gminy Dopiewo i okolic., którego jesteśmy organizatorem.
Wójt gminy Dopiewo od tego roku objął honorowym patronatem nasz konkurs. Nasi uczniowie będą walczyć o tytuł laureata oraz wysoki wynik szkoły,
w celu zdobycia statuetki Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce.