Tydzień Języków Obcych.

Od poniedziałku, tj. 29.01 do piątku, tj. 2.02. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych.
W poniedziałek różne pomieszczenia szkoły otrzymały nazwy w czterech językach: polskim, niemieckim, hiszpańskim i angielskim. Klasy I-III wykonały gazetki ścienne dotyczące Wielkiej Brytanii, klasy IV-V Niemiec i klasy VI-VII Hiszpanii. Witryna, mieszcząca na stałe książki Kawalerów Orderu Uśmiechu, wypożyczyła swoje półki lekturom angielskim i niemieckim. Na korytarzach można było spotkać wielu Harry Potterów, Soy Lunę, Czerwonego Kapturka, Garfielda, Oliviera Twista czy Królową Kier. Na lekcjach języków obcych prowadzono lekcje kulturowe, mające na celu zwiększenie świadomości podobieństw i różnic kulturowych między Polską, Wielką Brytanią, Niemcami i Hiszpanią Czytano również książki obcojęzyczne. Świetlica organizowała tego dnia pokazy bajek i filmów w różnych językach. Odbył się także konkurs bajek i wierszyków angielskich i amerykańskich dla klas I-III.
Wtorek upłynął nam w kolorach Black&White – w kolorach technologii. Uczniowie klas VI odszukiwali rozmieszczone na piętrze szkoły kody QR i odpowiadali na pytania związane z Wielką Brytanią, Niemcami i Hiszpanią. Uczniowie klas IV, V i VII rozwiązywali quiz językowe wykorzystując takie aplikacje, jak: Quizizz i Kahoot. Klasy I-III rysowały na zajęciach komputerowych flagi Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii w wybranych edytorach grafiki.
Środa była Dniem Brytyjczyka – tego dnia spotkać mogliśmy dzieci przebrane za królową angielską, słynną brytyjską budkę telefoniczną, angielskich dżentelmenów, księżnę Kate i księcia Williama. Klasa 2a przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek z klas I-III inscenizację piosenki angielskiej „Let’s go to the zoo” i zmieniła na chwilę scenę na holu w małe zoo pełne słoni, kangurów, małp, pingwinów, węży i niedźwiedzi polarnych. Tego dnia można było też spróbować angielskiej herbaty oraz niemieckich żelków Haribo.
W czwartek - w Dzień Flagi, sale szkolne zostały ozdobione flagami brytyjskimi, niemieckimi i hiszpańskimi, a na holu szkoły wystąpiła grupa taneczna p. Ani Pastwy „You can Dance” z pokazami tańców, mi. in. hiszpańskim Bailando, którym rozgrzała wszystkich uczestników pokazu.
Piątek był Dniem Sportowym. Na korytarzach pojawili się m.in. Messi, Ronaldo, Lewandowski, Neymar, Suarez i Neuer. Klasy I-III rozegrały konkurs „Zostań Beckhamem”, a klasy IV-VII brały udział w mini turniejach i grach zespołowych reprezentując różne kraje. Tego dnia odwiedziła również naszą szkołę prawdziwa Brytyjka.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział
THANK YOU, DANKE, GRACIAS

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.