Tydzień Języków Obcych.

Od poniedziałku, tj. 29.01 do piątku, tj. 2.02. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języków Obcych.
W poniedziałek różne pomieszczenia szkoły otrzymały nazwy w czterech językach: polskim, niemieckim, hiszpańskim i angielskim. Klasy I-III wykonały gazetki ścienne dotyczące Wielkiej Brytanii, klasy IV-V Niemiec i klasy VI-VII Hiszpanii. Witryna, mieszcząca na stałe książki Kawalerów Orderu Uśmiechu, wypożyczyła swoje półki lekturom angielskim i niemieckim. Na korytarzach można było spotkać wielu Harry Potterów, Soy Lunę, Czerwonego Kapturka, Garfielda, Oliviera Twista czy Królową Kier. Na lekcjach języków obcych prowadzono lekcje kulturowe, mające na celu zwiększenie świadomości podobieństw i różnic kulturowych między Polską, Wielką Brytanią, Niemcami i Hiszpanią Czytano również książki obcojęzyczne. Świetlica organizowała tego dnia pokazy bajek i filmów w różnych językach. Odbył się także konkurs bajek i wierszyków angielskich i amerykańskich dla klas I-III.
Wtorek upłynął nam w kolorach Black&White – w kolorach technologii. Uczniowie klas VI odszukiwali rozmieszczone na piętrze szkoły kody QR i odpowiadali na pytania związane z Wielką Brytanią, Niemcami i Hiszpanią. Uczniowie klas IV, V i VII rozwiązywali quiz językowe wykorzystując takie aplikacje, jak: Quizizz i Kahoot. Klasy I-III rysowały na zajęciach komputerowych flagi Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii w wybranych edytorach grafiki.
Środa była Dniem Brytyjczyka – tego dnia spotkać mogliśmy dzieci przebrane za królową angielską, słynną brytyjską budkę telefoniczną, angielskich dżentelmenów, księżnę Kate i księcia Williama. Klasa 2a przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek z klas I-III inscenizację piosenki angielskiej „Let’s go to the zoo” i zmieniła na chwilę scenę na holu w małe zoo pełne słoni, kangurów, małp, pingwinów, węży i niedźwiedzi polarnych. Tego dnia można było też spróbować angielskiej herbaty oraz niemieckich żelków Haribo.
W czwartek - w Dzień Flagi, sale szkolne zostały ozdobione flagami brytyjskimi, niemieckimi i hiszpańskimi, a na holu szkoły wystąpiła grupa taneczna p. Ani Pastwy „You can Dance” z pokazami tańców, mi. in. hiszpańskim Bailando, którym rozgrzała wszystkich uczestników pokazu.
Piątek był Dniem Sportowym. Na korytarzach pojawili się m.in. Messi, Ronaldo, Lewandowski, Neymar, Suarez i Neuer. Klasy I-III rozegrały konkurs „Zostań Beckhamem”, a klasy IV-VII brały udział w mini turniejach i grach zespołowych reprezentując różne kraje. Tego dnia odwiedziła również naszą szkołę prawdziwa Brytyjka.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział
THANK YOU, DANKE, GRACIAS