Tydzień Języka Ojczystego

W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Ojczystego. Uczniowie mogli wziąć udział w wielu konkurencjach językowych. W każdej klasie odbywało się dyktando podczas, którego wyłaniano klasowego Mistrza Ortografii, kolejnym etapem było dyktando ogólnoszkolne. Ponadto na terenie całej szkoły rozmieszczono kilka kącików językowych, w których można było rozwiązać łamigłówki dotyczące aforyzmów, literowania i głoskowania, rozpoznawania lektur, a także krzyżówek ortograficznych.
Klasy siódme i ósme również włączyły się do akcji czytając książki pierwszakom. Natomiast w trakcie porannych przerw mogliśmy usłyszeć interpretacje muzyczne utworów literackich. Na lekcjach wychowawczych uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali o tym, w jaki sposób powinniśmy się witać i żegnać, a także czym jest moda językowa.

Lista laureatów w poszczególnych konkurencjach:
Mistrz Ortografii – Maja Kołodziejczak 8a
Aforyzmy – Tymoteusz Gluza 8a