TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r., ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 podkreślamy także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.
W naszej szkole świętowaliśmy DBI przez cały tydzień. Obchody DBI rozpoczęliśmy od spotkania z panem policjantem, który bardzo dokładnie i ciekawie przedstawił zagrożenia wynikające z korzystania z internetu. Na lekcjach informatyki i zajęć komputerowych uczniowie rozwiązywali zadania Misja: Bezpieczny internet , na lekcjach wychowawczych – komiksy: Dzień Bezpiecznego Internetu i Stop Cyberprzemocy. Na korytarzach i holu rozwieszone zostały zadania konkursowe. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podejmowali się rozwiązania 38 zadań. Oprócz tego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie nt Bezpiecznego Internetu. Oto wyniki tego konkursu:
W kategorii -plakat:
1. Mateusz Skąpski
2. Milena Skąpska
3. Natan Ruszkowski
Wyróżnienia: Olga Gargula, Alan Nnorom
W kategorii – prezentacja multimedialna:
1. Jakub Matuszewski
2. Eryka Nnorom
3. Antonina Gałecka, Nina Pomykalska
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.