Trener Reprezentacji Polski U-21 - pan Marcin Dorna gościem innowacji "Kulisy sportu"!

W środę 26 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej przygotowanej przez nauczycieli wychowania fizycznego "Kulisy sportu". Po spotkaniu z Mieszko Włodarczykiem, który ukazał nam sport od strony pasji, hobby i przybliżył nam znaczenie słowa "granice są w nas", tym razem gościliśmy trenera młodzieżowej Reprezentacji Polski U-21 - pana Marcina Dornę.

Marcin Dorna to trener Reprezentacji Polski U-21, która w tym roku będzie gospodarzem turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21. W przeszłości przez wiele sezonów szkolił grupy młodzieżowe w poznańskim Lechu, a od blisko 10 lat pracuje z juniorskimi Reprezentacjami naszego kraju. W roku 2012 zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy U-17. Jego wychowankami są tak znakomici piłkarze jak Arkadiusz Milik, Karol Linetty, Piotr Zieliński, Tomasz Kędziora czy Dawid Kownacki.

Spotkanie było niezwykle ciekawe a jego celem było pokazanie sportu z perspektywy trenera, pedagoga, selekcjonera, osoby kierującej sportowcami, pomagającej im osiągać sukcesy i realizować sportowe marzenia. Hasłem przewodnim było motto młodzieżowej Reprezentacji Polski, prowadzonej przez trenera Marcina Dornę "Zaszczyt pociąga za sobą obowiązki"

Na widowni królowały biało-czerwone barwy. Były konkursy z nagrodami, które przyniósł ze sobą trener Marcin. Finałem spotkania było wręczenie podziękowań trenerowi za spotkanie i życzenia powodzenia na czerwcowych finałach Mistrzostw Europy.Wszyscy ściskamy kciuki i obiecujemy gorący doping!!! Rozstrzygnęliśmy również konkurs na najlepiej ucharakteryzowanego kibica piłkarskiej reprezentacji Polski, a zwyciężyły Karolina i Anastazja z klas czwartych.

W kolejnym spotkaniu w ramach innowacji "Kulisy sportu" poznamy sport oczami profesjonalnego kucharza sportowców, który dba by sportowcy mieli odpowiednią dawkę energii do startu w zawodach. Zapraszamy! szczegóły już wkrótce!

Nauczyciele wychowanie fizycznego

Bierzemy udział

Organ prowadzący

Gmina Dopiewo

www.dopiewo.pl

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul. Malinowa 41
62-070 Dąbrówka

tel. 61 64 60 891

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.