Targi Edukacyjne za nami!

Przed ósmoklasistami ważna decyzja – dotycząca wyboru szkoły, w której będą kontynuowali naukę. Aby pomóc uczniom w jej podjęciu, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce zorganizowała targi edukacyjne. W tym roku odbyły się one 28 lutego. Organizatorzy przywitali zaproszonych gości oraz uczniów. Następnie każda ze szkół zaprezentowała ofertę, jaką mają przygotowaną dla tegorocznych absolwentów. Kontynuowanie nauki w klasie policyjnej czy „usług kosmetycznych”, uczenie się zawodu ślusarza, technika weterynarii lub budownictwa, to tylko niektóre możliwości, jakie mogą podjąć nasi uczniowie. Po przedstawieniu sposobu nauczania w każdej z placówek był czas na indywidualne rozmowy uczniów z przedstawicielami prezentujących się szkół (również z ich uczniami). W targach wzięli udział przedstawiciele:
Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu

Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu

Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca '56 („Poznańska Handlówka”)

Zespołu Szkół Budowlanych („BudowlAnka na Grunwaldzkiej” w Poznaniu)

Zespołu Szkół Budowlano – Drzewnych im. Bolesława Chrobrego

Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych w Poznaniu

Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu

Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym

Technikum nr 19 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu

Materiały uczniom z zaproszeniem do kontynuowania nauki przekazało też XXXVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Terapeutycznymi im. Jana Pawła II w Poznaniu.

W obecnym roku szkolnym 70 uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce wybierze szkołę, w której będą kontynuować naukę. W miesiącach marzec – maj odbędą się „Drzwi Otwarte” w szkołach ponadpodstawowych.
Życzymy ósmoklasistom podjęcia właściwej decyzji!

Anna R.