Targi Edukacyjne w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce

Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, wróciliśmy do naszej tradycji i zorganizowaliśmy w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Dąbrówce targi edukacyjne.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia dyrektora szkoły Pani Iwony Napierały, która serdecznie podziękowała nauczycielom i młodzieży poszczególnych szkół za przybycie i przedstawienie swoich ofert. W swoim wystąpieniu dyrektor Szkoły Podstawowej podkreśliła, że wybór szkoły ponadpodstawowej to bardzo ważna decyzja w życiu młodego człowieka. Wyraziła nadzieję, iż zorganizowane Targi Edukacyjne pozwalają młodzieży zorientować się w różnorodnej ofercie poznańskich szkół ponadpodstawowych oraz pomogą wybrać najlepszą drogę dalszego kształcenia.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentowało kilkunastu wystawców ( licea ogólnokształcące, technika, szkoły branżowe i liceum terapeutyczne). Przedstawiciele szkół ponadpodstawowych bardzo ciekawie i profesjonalnie przybliżyli swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024, po czym uczniowie klas ósmych mogli podejść do każdego stanowiska, gdzie otrzymali dodatkowe informacje lub odpowiedzi na ich indywidualne pytania oraz mogli porozmawiać z uczniami danej szkoły. I właśnie te bezpośrednie rozmowy były niezmiernie cenne dla zainteresowanych dalszą nauką ósmoklasistów.

W wydarzeniu wzięło udział prawie 150 uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej im Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Dopiewca.

Targi Edukacyjne są okazją do uświadomienia młodym ludziom, że najlepszą inwestycją w życiu jest inwestycja we własną przyszłość. Życzymy ósmoklasistom podjęcia właściwej decyzji!