Tajemnice Lasów Palędzko-Zakrzewskich

14 czerwca 2022 roku uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami oraz kołem historycznym"Wokół nowożytności" uczestniczyli w uroczystym apelu pamięci poświęconym ofiarom zbrodni nazistowskich w Lasach Palędzko-Zakrzewskich w latach 1939-1943.

Apel w obecności włodarzy naszej gminy, Kompani Honorowej Wojska Polskiego oraz Orkiestry Wojska Polskiego, a także reprezentacji pozostałych szkół gminnych odbył się w Kwaterze Głównej w pobliskich lasach.

Delegacja Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły złożyła kwiaty na grobach pomordowanych, a przedstawiciele klas ósmych zapalili znicze.

Uroczystość była jednocześnie zakończeniem tegorocznego projektu "Tajemnice Lasów Palędzko-Zakrzewskich" realizowanego przez polonistów i historyków w naszej szkole.

Wszystkim uczestnikom godnie reprezentującym naszą szkołę serdecznie dziękujemy.

Szkolni Koordynatorzy Projektu