Tajemnica Lasów Palędzko- Zakrzewskich w latach 1939- 1942

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu gminnego pt: " Tajemnica Lasów Palędzko- Zakrzewskich w latach 1939- 1942" mogli poznać miejsca polskiego męczeństwa w Wielkopolskie. Na lekcjach uczniowie w ramach zadań do wykonania mieli rozpoznać miejsca pamięci, uzupełnić szlak pamięci oraz doskonalić ćwiczenia z mapą. Celem zajęć było poznanie tajemnic lasów palędzko – zakrzewskich, przybliżenie uczniom czym jest miejsce pamięci i jak należy zachować się w takim miejscu. Korzystając z prezentacji multimedialnej oraz zadań umieszczonych na Padlecie poznaliśmy historię pierwszego na ziemiach polskich obozu koncentracyjnego w Forcie VII w Poznaniu.

Las, który obecnie jest miejscem turystycznych wycieczek mieszkańców podpoznańskich miejscowości, w okresie okupacji niemieckiej (lata 1939–1942), był świadkiem przerażającej zbrodni ludobójstwa dokonanej na obywatelach II Rzeczypospolitej z Wielkopolski. Znajomość historii takich miejsc sprawi, że z większą świadomością będziemy podchodzić do godnego upamiętniania naszych przodków.