Szkolny Konkurs Recytatorski

W marcu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarza (3 marca) i Międzynarodowy Dzień Poezji (21 marca) co czyni ten miesiąc wyjątkowym dla wielbicieli literatury.
W tym roku szkolnym postanowiłyśmy nadać szczególny charakter tym wydarzeniom i zorganizować w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Dąbrówce Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. Konkurs odbył się 30 marca był całkowicie poświęcony twórczości Agnieszki Frączek.
Uczniowie zadziwiali często doskonałym opanowaniem pamięciowym długich tekstów oraz ciekawą interpretacją utworów a wypełniona książkami biblioteka pozwoliła uczestnikom poczuć odpowiedni klimat tego miejsca i nadać Konkursowi godną oprawę.
W kategorii klas 1-3 kolejne miejsca zajęli:
I miejsce – Zuzanna Woźniczko
II miejsce – Liliana Migdałek
III miejsce – Zuzanna Owczarek i Julia Mierzyńska
Wyróżnienia otrzymały: Lena Koligat, Iga Lewandowska, Blanka Torz, Nikodem Bączyk, Julia Mierzyńska