Święto Konstytucji

Z okazji Święta Konstytucji 3 maja 1791 r. w naszej szkole została przygotowana gazetka tematyczna, na której pojawiły się informacje związane z historią Polski tego okresu. Przez cały tydzień uczniowie mogli zapoznać się z dziejami uchwalenia pierwszej w nowożytnej Europie ustawy zasadnieczej. W czwartek 4 maja 2017 roku został przeprowadzony konkurs wiedzy o Konstytucji 3 maja, do którego przystąpiły trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy IV – VI. Uczestnicy musieli rozwiązać krzyżówkę, która została przygotowana przez nauczycielki historii i języka polskiego. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z klasy VI c, którzy wykazali się doskonałą znajomością pojęć i postaci. Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy V c, natomiast dyplomy za zajęcie trzeciego miejsca otrzymali uczniowei z klasy V b i IV d. Gartulujemy!

Organizatorkami konkursy były panie: Dorota Skrzypczak i Sylwia Kubica.

Kategoria: