Światowy Dzień Wody

22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Dołączyliśmy do akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną. Podczas wybranych lekcji mówiliśmy o gospodarowaniu wody, jej oszczędzaniu i przyczynach braku dostępności wody na świecie. Zdaliśmy sobie sprawę jak indywidualne wybory i decyzje wpływają na osoby w innych częściach świata. Uczniowie przygotowywali gazetki klasowe, rozwiązywali quiz „Woda jako globalne wyzwanie”?. Z tej okazji obył się również konkurs, którego zadaniem było przygotowanie eko-ulotki na temat racjonalnego gospodarowania jej zasobami. 1 miejsce Zuzanna Wrochna 6c, 2 miejsce Weronika Włodarczyk 5e, 3 miejsce Martyna Ratajczak 4f, Wyróżnione prace: Laura Uszakiewicz 4e, Aleksander Nawrocki 6D, Jakub Krok 8b. Gratulujemy!
Pamiętajmy, dostęp do czystej wody to prawo człowieka!